Lietuvoje

2020.04.17 10:58

Kitą savaitę planuojama atnaujinti Ukmergės ligoninės ir Vilniaus Šeškinės poliklinikos veiklą

atnaujinta 11.50
Milena Andrukaitytė, Jūratė Skėrytė, BNS2020.04.17 10:58

Kitą savaitę planuojama atidaryti Ukmergės ligoninę, patvirtino savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas. Nuo pirmadienio ketinama atnaujinti dėl koronaviruso plitimo grėsmės anksčiau uždarytos Šeškinės poliklinikos Vilniuje veiklą, BNS informavo sostinės savivaldybė.

„Vakar buvo atvažiavęs Nacionalinis visuomenės sveikatos centras apžiūrėti pačios ligoninės, įvertinti, didelių pastabų neturėjom, porą dokumentinių, kurias jau šiandien būsim ištaisę. Laukiam oficialaus atsakymo, ir tikrai mes galvojam, kad kitą savaitę, po sekmadienio paleisime ligoninę“, – BNS sakė D. Varnas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė patvirtino, kad Ukmergės ligoninė dar turi išspręsti tam tikrus organizacinius klausimus, o dauguma darbuotojų po izoliacijos jau yra grįžę į darbą.

„Jie turi parengti tam tikras procedūras, tai yra nustatyti darbuotojų rizikos lygius, pagal juos parinkti apsaugos priemones. Darbuotojai turi būti supažindinti, kokiam rizikos lygiui jie priklauso pagal atliekamas funkcijas ir turi būti atitinkamos priemonės. Priemonėmis ligoninė yra apsirūpinusi“, – BNS penktadienį sakė R. Lingienė.

Pasak savivaldybės administracijos vadovo, Ukmergės ligoninėje koronavirusu buvo susirgę 36 medikai, iš jų trijų COVID-19 testas jau neigiamas.

„Medikų sirgo 36, turėjo teigiamą atsakymą, trys yra pasveikę. Saviizoliacijoj ligoninės darbuotojų buvo vienu momentu 282, visiems tyrimai atlikti, iš jų 16 buvo teigiami. Šiai dienai saviizoliacijoj ligoninės darbuotojų yra 36 likę, iš jų 33 su teigiamais testais“, – informavo D. Varnas.

Pasak administracijos vadovo, ligoninė šiuo metu turi vieną pacientę, sergančią koronavirusu, ji guli atskirame skyriuje.

„Turime vieną COVID-19 slaugos ligonį, jis guli vienam skyriuj vienas, gydytojai ateina su apsaugos priemonėm, jie su kitais gydytojais visiškai nekontaktuoja, atlieka savo pareigą ir tiesiai iš to skyriaus per atskirą išėjimą išeina į namus ir taip keičiasi“, – pasakojo vadovas.

„Vakar paėmėm pacientei darkart testą, ir jei turėsime neigiamą atsakymą, grąžinsime į bendrąjį skyrių, dezinfekuosime patalpas. Traumatologijos skyrius visas uždarytas, kur guli vienintelis žmogus su COVID-19“, – sakė D. Varnas.

R. Lingienė teigė, kad ligoninė turi būti pasirengusi dirbti, jei būtų daugiau užsikrėtusių žmonių.

„Reikia sutvarkyti darbuotojų komandas – kad tam tikra komanda dirbtų su tam tikrais pacientais tam atvejui, jeigu iškristų, jei užsikrėstų žmonės, kad vėl nebūtų paralyžiuotas visos ligoninės darbas. Komandos turi dirbti tik su tam tikrais pacientais, nebendrauti su kitomis komandomis, maksimaliai atribotas darbuotojų bendravimas. Tai organizaciniai klausimai, bet tikiuosi, kad dabar jau bus žiūrima labai rimtai. Visų supratimas turi būti, ką kaip reikia daryti“, – kalbėjo NVSC atstovė.

Ukmergės ligoninė kovo mėnesį buvo uždaryta dėl koronaviruso protrūkio, joje liko veikti tik Slaugos skyrius su daugiau kaip 90 pacientų.

Koronaviruso židiniu Ukmergė tapo kovo 19 dieną, ligoninėje dirbančiai medikei patvirtinus susirgimą infekcija. Yra mirę septyni koronavirusu užsikrėtę žmonės, gulėję Ukmergės ligoninėje.

Vilniaus Šeškinės poliklinika veiklą karantino sąlygomis atnaujins pirmadienį

Nuo pirmadienio ketinama atnaujinti dėl koronaviruso plitimo grėsmės anksčiau uždarytos Šeškinės poliklinikos Vilniuje veiklą, BNS informavo sostinės savivaldybė.

„Nuo balandžio 20 dienos, t. y. pirmadienio, Šeškinės poliklinikos patalpose atnaujinamos karantino režimo metu numatytos teikti būtinosios sveikatos priežiūros paslaugos“, – sakė Vilniaus mero patarėja Ieva Dirmaitė.

Anot jos, bus teikiama būtinoji medicinos pagalba, įskaitant odontologijos būtinosios pagalbos paslaugas, nėščiųjų priežiūros paslaugos, atliekami planiniai skiepijimai.

Šeškinės poliklinikos veikla atnaujinama atsižvelgus į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijas, atlikus kartotinę baigiamąją patalpų dezinfekciją.

„Kitaip tariant, nuo pirmadienio Šeškinės poliklinikos pacientams dėl būtinųjų sveikatos priežiūros paslaugų nebereikės kreiptis į Centro polikliniką, paslaugas pacientai gaus jau toje sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje yra registruoti, tai yra Šeškinės poliklinikoje“, – paaiškino I. Dirmaitė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė penktadienį BNS sakė, kad poliklinikos administracijos iniciatyva patikrinti visi darbuotojai ir nustatyta sergančių COVID-19 ir neturinčių ligos simptomų atvejų.

„Tai geras pavyzdys, kaip reikia tvarkytis šitoje situacijoje, ką reiškia asmeninė iniciatyva. Įsivaizduokite, kiek būtų išplitę po polikliniką ir jos pacientus, jeigu nebūtų surasti šitie besimptomiai asmenys“, – BNS sakė R. Lingienė.

Vilniuje esanti Šeškinės poliklinika savivaldybės sprendimu uždaryta balandžio 1 dieną, Odontologijos skyriuje nustačius naujų koronaviruso atvejų. Šios poliklinikos pacientams būtinoji pagalba teikta Centro poliklinikoje.

Iš viso skelbta apie keturis Šeškinės poliklinikoje nustatytus viruso atvejus – pirmajai gydytojai virusas nustatytas kovo 17 dieną, kitam medikui – kovo 23-iąją.

Iš viso šalyje mirė 32 infekcija sirgę žmonės, pasveikusiais laikoma 210 asmenų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.