Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.17 10:45

Koronavirusas nustatytas Klaipėdos kraujo centro slaugytojai, stabdomas donorų priėmimas

tikina, kad kraujo užteks; atnaujinta 11.01
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.04.17 10:45

Pranešama, kad COVID-19 nustatytas Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo slaugytojai. Kartu su moterimi vienoje patalpoje dirbo dar septyni jos kolegos, jie taip pat bus tiriami dėl koronaviruso.

Kaip komentavo Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo direktorė Rasa Oginskienė, apie tai, kad šiame padalinyje dirbančiai slaugytojai nustatytas koronavirusas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė ketvirtadienį.

Kur moteris užsikrėtė virusu kol kas nėra aišku, ji taip pat dirba ir greitojoje medicinos pagalboje. Slaugytoja centre dirba nuo praėjusių, pasak direktorės, kraują iš donorų ji ėmė ir pastaruoju metu. Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialas penktadienį jau nedirba.

Koronavirusas nustatytas Klaipėdos kraujo centro slaugytojai: kartu su moterimi dirbo dar 7 kolegos

Kaip kalbėjo R. Oginskienė, moteris, kuriai nustatytas virusas, kraujo centre dirbo ir balandžio 6, 9 ir 14 dienomis. Visi moters kontaktai yra nustatyti.

„Aplinkybės, kiek man yra žinoma, ji dirba ir greitojoje pagalboje, ne tik mūsų centre. Ten buvo vykdomi darbuotojų tyrimai ir ten surado tą teigiamą atvejį. Kiek man žinoma, ji ir prieš tai buvo tirta, bet testo atsakymas buvo neigiamas“, – sakė R. Oginskienė.

Kaip sakė centro Klaipėdos filialo vadovė, visi asmenys, su kuriais užsikrėtusi slaugytoja turėjo kontaktą, penktadienį bus ištirti.

Kartu su moterimi, kuriai nustatytas virusas, vienoje patalpoje dirbo dar septyni centro darbuotojai, visi jie stebimi, jiems bus atliktas tyrimas. R. Oginskienė patikino, kad visi Kraujo centro darbuotojai imasi visų būtinų apsaugos priemonių, kad būtų saugūs patys ir apsaugotų donorus.

„Buvo priimtas sprendimas nutraukti donorų priėmimą ir sudarėme sąrašą donorų, kurie pas mus lankėsi tomis dienomis. Įsivertinome darbuotojus, kurie buvo kontakte, visi buvo perspėti ir šiandien ateis tyrimams duoti mėginių“, – kalbėjo R. Oginskienė.

Skaičiuojama, kad moteris kraują galėjo imti iš maždaug 30 donorų. Tačiau R. Oginskienė kalbėjo, kad centre vadovaujamasi Pasaulio sveikatos organizacijos normomis, kuriose nurodoma, kad jei yra laikomasi higienos taisyklių, kraujo davimas yra visiškai nepavojingas.

Kraujo centro Klaipėdos filiale sprendimas dėl darbo atnaujinimo bus priimtas tik tuomet, kai bus susitvarkyta su susidariusia situacija.

„Atsargų kol kas turime tiek, kad dar kurį laiką pragyvensime iš to, ką turime. Tai priklausys nuo to, koks bus ligonių poreikis gauti kraujo. Šiuo metu ligoninių užsakymai yra ženkliai sumažėję. Nacionalinis kraujo centras yra didelė įstaiga, turime atsargų ne tik Klaipėdoje. Yra Panevėžio filialas, yra Vilniaus saugykla. Reikalui esant vieni kitiems padedame“, – kalbėjo Klaipėdos filialo vadovė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi