Lietuvoje

2020.04.17 09:25

Premjeras: iš Kinijos atgabenta dar viena apsaugos priemonių siunta

BNS2020.04.17 09:25

Penktadienio naktį iš Kinijos į Kauną atgabenta dar viena asmens apsaugos ir medicinos priemonių siunta, pranešė premjeras.

„Šiąnakt vienas atskrido į Kauną. Krovinys – apsauginiai akiniai, skafandrai, vienkartinės apsauginės pirštinės, batų apsaugos, tamponėliai nosiai ir gerklei. Daugiau nei 3500 dėžių“, – savo feisbuko paskyroje pranešė Saulius Skvernelis.

Anot jo, dar vienas orlaivis su daugiau kaip 5000 dėžių penktadienį turėtų atskristi į Vilnių. Šiame krovinyje – apsauginiai skafandrai ir apsauginė vienkartinė apranga.

„Tradiciškai visa tai – mūsų medikams. Ačiū jums dar kartą už atsidavimą ir pastangas. Būkite saugūs“, – rašo premjeras.

Ketvirtadienį Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad medikams, kovojantiems su koronavirusu, iš viso jau pristatyta 12,7 mln. vienetų iš Kinijos užsakytų asmens apsaugos priemonių.

Lietuvos specialistai nustatė, kad dalis gaunamų apsaugos priemonių yra nekokybiškos.

Vyriausybė anksčiau yra skelbusi, kad Kinijoje iš viso užsakyta 1,8 mln. respiratorių, 5,7 mln. veido kaukių, 1,8 mln. vienkartinių kepuraičių, 0,8 mln. apsauginių akinių, 1,8 mln. vienkartinių chalatų, per 1 mln. apsauginių kombinezonų su gobtuvu, 15 mln. vienkartinių pirštinių, 3,6 mln. antbačių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.