Lietuvoje

2020.04.17 07:58

Nemenčinės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje – koronaviruso atvejis

virusas nustatytas ir „Senevita“ darbuotojui, atnaujinta 14.05
LRT RADIJAS, LRT.lt, Augustas Stankevičius, BNS2020.04.17 07:58

Koronavirusas nustatytas Nemenčinės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės darbuotojui, BNS informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

„Koronavirusas diagnozuotas slaugytojai. Pirminiais duomenimis, ji turėjo kontaktą su septyniais kolegomis“, – BNS penktadienį sakė R. Lingienė.

„Padariniai nesiimant labai operatyvių priemonių, gali būti labai liūdni. Toje įstaigoje gyvena, gydosi pačios jautriausios žmonių grupės – senyvas amžius, lėtinės ligos“, – pridūrė ji.

Pasak R. Lingienės, susirgusi darbuotoja simptomų nejautė, testavimas buvo atliekamas profilaktiškai, vykdant ministerijos nurodymus.

„Matome, kaip labai svarbu yra testuoti, testuoti, testuoti“, – sakė NVSC atstovė.

Pasak jos, nors nustatytų kontaktų skaičius nėra didelis, iš viso ligoninėje dirba apie 15 žmonių, todėl neabejotinai dėl to sutriks įstaigos veikla.

„Pilnoje apimtyje ligoninė negalės funkcionuoti, nes neužteks personalo“, – teigė R. Lingienė.

NVSC duomenimis, ligoninėje šiuo metu gydomi 33 žmonės, visi jie bus tiriami dėl koronaviruso.

„Tokiu atveju pacientai turi būti po vieną palatose. Kiek žinau, ne visos palatos yra vienvietės, spendžiamas klausimas, ką daryti toliau. Galbūt dalį pacientų galima išrašyti į namus, kad kiti liktų po vieną, tačiau tik įsitikinus, kad jie neužsikrėtę, kad jų gyvenimo sąlygos bus tinkamos, o jų artimieji nėra asmenys, kurie turėjo kontaktą su užsikrėtusiaisiais“, – kalbėjo R. Lingienė.

„Problema yra daugiabriaunė. Nėra surašyta jokių sprendimo būdų, reikia čia ir dabar spręsti problemą, nėra gerai juos iškelti, nėra gerai palikti“, – pridūrė ji.

Globos ir slaugos namuose „Senevita“ – naujas koronaviruso atvejis

Globos ir slaugos namuose „Senevita“ nustatytas naujas koronaviruso atvejis – užsikrėtė simptomų nejautęs darbuotojas, BNS penktadienį informavo įstaigos vadovas Petras Jurgilas.

„Ištirti visi darbuotojai, kol kas turime tik dalį rezultatų, kita dalis bus arba šiandien vakare, arba rytoj ryte. Iš ištirtų atvejų turime vieną nustatytą naują atvejį“, – BNS sakė „Senevitos“ vadovas.

Anot jo, koronavirusas nustatytas įstaigos administracijos darbuotojui.

„Jis simptomų nejautė, šiuo metu yra izoliacijoje. Su globotiniais šis žmogus nekontaktavo“, – kalbėjo P. Jurgilas.

Kaip teigia globos ir slaugos namų vadovas, kol kas turima maždaug 60 darbuotojų tyrimo rezultatų, iš viso čia dirba apie 150 žmonių.

„Įstaiga pereina prie savaitinio režimo – pusė personalo dirba, pusė personalo būna savanoriškoje saviizoliacijoje. Po savaitės atliekamas patikrinimas ir tuomet darbuotojai susikeičia“, – teigė P. Jurgilas.

Pasak „Senevitos“ vadovo, artimiausiu metu turėtų būti pradedami tirti ir globotiniai.

„Organizuojamės – arba šiandien, arba rytoj pradėsim. Ryšininko gatvėje esančiose patalpose slaugomų žmonių yra 215. Yra keturi atskiri pastatai, kurie sąlyčio tarpusavyje neturi. Pagrindiniame pastate, nuo kurio ruošiamės pradėti tikrinti, yra 110 asmenų. Balžio gatvėje esančiose patalpose yra 48 slaugomi asmenys. Iš viso „Senevitoje“ prižiūrimi 263 žmonės“, – sakė jis.

Kiek vėliau Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) patikslino, kad „Senevitoje“ bus tiriami visi 263 globos namų gyventojai, kuriuos siekiama apsaugoti.

Anksčiau koronavirusas diagnozuotas ir kitam šios įstaigos darbuotojui. Jis, kaip įtariama, yra koronavirusu užsikrėtusios siuvimo įmonės „Vilnika“ darbuotojos giminaitis.

NVSC penktadienio duomenimis, Nemenčinėje iš viso COVID-19 užsikrėtė 26 žmonės.

Vilniaus rajone, Nemenčinėje, dėl koronaviruso plitimo grėsmės nuo ketvirtadienio savaitei apribotas atvykstančiųjų ir išvykstančiųjų judėjimas.

NVSC atstovė: didžiausią nerimą kelia padėtis asmens sveikatos priežiūros įstaigose

Penktadienio rytą LRT RADIJUI Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų skyriaus valdymo vedėja Ginreta Megelinskenė nurodė, kad Lietuvoje užfiksuota 20 koronaviruso židinių.

Pasak specialistės, didžiausią nerimą kelia padėtis asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

„Kaip žinome Klaipėdos, Marijampolės asmens sveikatos priežiūros įstaigose šiuo metu sparčiai daugėja naujo koronaviruso atvejų“, – pastebi G. Megelinskaitė.

Situaciją Nemenčinėje specialistė įvardino kaip „keliančią nerimą“.

Ketvirtadienį Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė nurodė, kad numatoma tirti visus Nemenčinės gyventojus.

Tačiau NVSC atstovė pabrėžia, kad visų Nemenčinės gyventojų tikrinimas užtruktų: „Pats ištyrimas atsižvelgiant į apimtis tikrai galėtų užtrukti. Nors mobilių brigadų, mano žiniomis, tikrai yra parengta nemažai <...>, tai faktas, kad tai yra įmanoma, tiesiog reikia susiorganizuoti. “

Pasak jos, svarbiausia apibrėžti prioriteto grupes.

Tiriami darbuotojai Marijampolėje

Suvalkijos socialinės globos namuose, kurie įsikūrę Marijampolės savivaldybėje, taip pat tiriama 122 šios įstaigos darbuotojų, praneša SADM.

Koronavirusas nustatytas vienam į dėl kraujotakos sutrikimų ligoninę išvežtam globos namų gyventojui – šiuo metu daroma prielaida, kad asmuo galėjo užsikrėsti ligoninėje: atvykus į ligoninę du tyrimai buvo neigiami, tačiau po dešimties dienų paaiškėjo teigiamas rezultatas.

Iš viso Suvalkijos socialinės globos namuose globojami 208 žmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.