Lietuvoje

2020.04.16 17:59

Veryga dar kartą kreipėsi į karantiną ignoruojančius senjorus: prašau, pakentėkite

LRT.lt2020.04.16 17:59

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga praėjus jau daugiau nei mėnesiui, kuomet šalyje įvestas karantinas, dar kartą kreipėsi į senjorus. Politikas ragina, vyriausių visuomenės narių laikytis numatytų karantino sąlygų, nes tai svarbu būtent vyresnio amžiaus žmonėms.

„Vėl norėčiau kreiptis į jus. Mane ir toliau neramina žinios, kuriose pranešama, kad dažnai nesilaikote karantino sąlygų – einate apsipirkti, naudojatės viešuoju transportu, karantino metu susitinkate su bičiuliais. Prašau, pakentėkite ir nedarykite to! Nors pastaruoju metu yra kiek sušvelnintos karantino sąlygos, saugokite save. Esate brangūs savo vaikams, anūkams, kurie norės su jumis susitikti, kai visi kartu, elgdamiesi atsakingai, įveiksime koronaviruso iššūkį ir galėsime grįžti prie įprasto gyvenimo“, – rašoma ministro kreipimesi į senjorus.

A. Veryga dar kartą primena – senjorai – labiausiai pažeidžiama žmonių grupė, kuriai užsikrėtus tenka skaudžiausios pasekmės.

„Todėl prašau Jūsų – būkite atsakingi. Sulaukėme iš jūsų ir klausimų, ar karantino metu jums, senjorams, leidžiama verstis prekyba – pardavinėti gėles, augalus ar kitus produktus“, – rašo ministras, primindamas, kad to daryti negalima, o derėtų laikytis taisyklių ir medikų siunčiamų rekomendacijų.

„Mielieji, to daryti tikrai negalima. Pasaugokite save. Prie įprasto gyvenimo greičiau galėsime grįžti tada, jei patys laikysimės karantino reikalavimų. Visas reikiamas prekes, įskaitant maistą, vaistus ar kitas būtinas priemones, jums gali padėti įsigyti artimieji – vaikai, anūkai, kaimynai. Nebijokite kreiptis pagalbos. Nesate silpni, kai prašote padėti. Priešingai – saugodami save ir kitus parodote, kad esate atsakingi mūsų valstybės piliečiai“, – teigia A. Veryga.

LRT.lt primena, kad Lietuvoje patvirtinus dar 37 koronaviruso atvejus, bendras jų skaičius, ketvirtadienio ryto duomenimis, pasiekė 1128. Ligoninėse gydomi 133, pacientai, 14 iš jų – reanimacijoje.

Devyniems asmenims reikalingas dirbtinis plaučių ventiliavimas, dar 31 pacientui reikalinga deguonies terapija.

Pasveikusiųjų nuo viruso šiuo metu yra 178, mirusiųjų – 31 žmogus, iš kurių dauguma – vyresnio amžiaus visuomenės nariai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.