Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.16 17:40

SAM: išdalinta 12,7 mln. asmens apsaugos priemonių medikams

specialus pristatymas keliauja į Nemenčinę ir Lazdijus
LRT.lt 2020.04.16 17:40

Iš viso šalies gydymo įstaigoms ir savivaldybėms jau pristatyta 12,7 mln. vnt. asmens apsaugos priemonių, užsakytų iš Kinijos. Šios priemonės skirtos medikams, kovojantiems su koronaviruso infekcija.

Taip pat asmens apsaugos priemonių pristatyta Nemenčinėje ir Lazdijuose atidaromiems mobiliems punktams. Jiems skirta po 20 tūkst. vnt. vienkartinių pirštinių, po 20 tūkst. medicininių kaukių, po 5000 medicininių kepurių ir po 1100 apsauginių kombinezonų, taip pat Nemenčinė gavo 1150 vnt., o Lazdijai – 1100 vnt. apsauginių akinių.

SAM kiekvieną savaitę gauna patikslintus gydymo įstaigų poreikius asmens apsaugos priemonėms ir, darydama gautų siuntų skirstymą, atsižvelgia į pačių įstaigų įvardintą asmens apsaugos priemonių trūkumą, taip pat į pagrindinius sveikatos priežiūros specialistų aprūpinimo prioritetus.

Siekiant užtikrinti racionalų asmeninių apsaugos priemonių naudojimą, SAM, bendradarbiaudama su ekspertais, nustatė penkis saugumo lygius, apibrėžiant, kokiais atvejais ir kokias konkrečiai asmens apsaugos priemones turėtų naudoti mūsų šalies gydymo įstaigose dirbantys medikai. Saugumo lygiai nustatyti atsižvelgus į medikų darbo specifiką, t. y. pacientų, su kuriais jie dirba, grupes, taip pat teikiamų paslaugų, patiriamo kontakto pobūdį ir kitus aspektus. Vadovaujantis šiais lygiais taip pat bus lengviau įvardyti asmens apsaugų poreikį.

Primename, kad informacija apie Lietuvos medikams paskirstytas asmens apsaugos priemonių kiekius yra nuolat skelbiama SAM internetinėje svetainėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23