Lietuvoje

2020.04.16 18:33

Karantino metu skurstantiems į pagalbą skubantys savanoriai aukoja ne tik laiką, bet ir širdis

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.04.16 18:33

Skurstantiems šalies gyventojams pradedama dalyti parama maisto produktais. Dėl karantino maždaug pusei paramos gavėjų maisto paketus į namus pristato savanoriai.

Mažinti skurdą kai kurios savivaldybės bando dalydamos ir pinigines išmokas netekusiems darbo. Pastebima, kad pramos prašytojų daugėja, ateityje skurdo lygis tik augs.

Šiauliuose per šį mėnesį bus išdalyta beveik pusketvirto tūkstančio maisto paketų. Lietuvoje – per 160 tūkstančių.

Dėl karantino pusei vargingai gyvenančių ir rizikos grupei priklausančių žmonių, savanoriai maistą pristato į namus.

„Savanoriai dabar yra labai svarbūs ir reikalingi, ir džiaugiuosi, kad dabar jie pamažu yra vertinami. Ne kaip nemokama darbo jėga, o kaip savanoriai tie, kurie aukoja savo širdis, savo laiką dėl kitų žmonių“, – pasakoja savanoris Sergejus Staponkus.

Antrajame šių metų davinyje – devyni produktai: aliejus, cukrus, saldintas sutirštintas pienas, kruopos, vištienos konservai, sriuba, pupelės, sausainiai. Paramos gavėjai sako – šiuo metu jiems svarbi bet kokia parama.

„Džiaugiuosi tikrai, vis šiokia tokia parama yra, nereikia pirkt. O ką ten, kad kruopas ten duoda ar ką, tai negi žmonės nevalgo tų kruopų ar ten grikių, ar ryžių. Aš tai viską sunaudoju“, – apie paramą kalbėjo moteris

„Sulaukiam vis daugiau skambučių su prašymais padėti. Kodėl? Dėl susidariusios padėties. Kadangi žmonės nebegali eiti į darbus, tai prastovos. Nebegauna pajamų ir neturi už ką nusipirkti maisto“, – aiškina „Maisto banko“ Šiaulių padalinio vadovė Aurelija Paulauskienė.

Šalies savivaldybės tikina, kad per karantiną išaugo ir piniginių pašalpų poreikis. Skurdą bandoma mažinti dalijant vienkartines išmokas dėl karantino netekusiems darbo.

„Dėl karantino yra priimta daug naujų dalykų. Dėl vienkartinės pašalpos, kai žmonės, kurie neteko darbo ar tiesiog yra išvaryti neapmokamų atostogų, gali kreiptis, mes galim sumokėti ir sveikatos draudimą. Taip pat gali kreiptis, kas dirba savarankiškai ir kam nemokės Užimtumo tarnyba, dėl interneto nuotoliniu mokantis vaikams“, – nurodo Šiaulių socialinių išmokų ir kompensacijų skyriaus vedėja Aušra Gailiūnienė.

Socialinių išmokų skyriaus specialistai sako, kad gegužę pašalpų prašytojų žymiai padaugės. Užimtumo tarnybos duomenimis nedarbas auga visoje Lietuvoje ir šiuo metu siekia jau beveik 11 procentų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.