Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.16 15:31

Veryga: koronaviruso situacija suvaldyta, bet gali blogėti, jei nebūsime atsakingi

atnaujinta 16.13
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.04.16 15:31

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga situaciją Nemenčinėje vadino išskirtine ir kalbėjo, kad ji yra sudėtinga. Anot jo, padėtis šiame miestelyje yra kitokia nei buvo Ukmergėje ar Marijampolėje, nes šiuose miestuose židiniais buvo atskiros gydymo įstaigos, o ne visa gyvenvietė.

Kaip informavo A. Veryga, šiuo metu 14 pacientų, užsikrėtusių COVID-19, yra gydomi reanimacijoje, devyniems iš jų taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija. Iš viso šalyje virusas nustatytas 1128 žmonėms. Pranešama, kad 178 žmonės jau pasveiko. Ketvirtadienio duomenimis, liga nusinešė 30 gyvybių.

Anot ministro, Nemenčinėje susiklosčiusi situacija yra išskirtinė ir sudėtinga. Šiame miestelyje jau patvirtintas 21 ligos atvejis, nustatytas mažiausiai 101 kontaktinis asmuo, laukiama kitų tyrimų rezultatų.

A. Veryga kalbėjo, kad Nacionalinis visuomenės sveikatos centras sugavo pranešimų iš Nemenčinės, kad tie, kurie turi būti griežtoje saviizoliacijoje, nesilaiko sąlygų, vaikšto po miestelį, į parduotuves, bendrauja su kitais žmonėmis ir taip kelia pavojų kitiems. Todėl priimtas sprendimas riboti judėjimą iš ir į Nemenčinę.

„Atliekami tyrimai ir toje įmonėje, kur išplito užkratas. <...> Manome, kad užkratas galėjo labai plačiai išplisti. Pagrindinis tikslas yra neleisti užkratui išplisti kitur, testuoti bendruomenę“, – sakė A. Veryga.

Jis taip pat kalbėjo, kad atsidarant mobiliems punktams tiek Nemenčinėje, tiek Lazdijuose, yra dalinamos asmens apsaugos priemones, kad specialistai, kurie ima tyrimus, būtų apsaugoti. Šiuo metu, pasak A. Verygos, apsaugos priemonių netrūksta nei tokiems punktams, nei karščiavimo klinikoms.

A. Veryga taip pat kalbėjo, kad globos ir slaugos įstaigų darbuotojai bus tiriami prioriteto tvarka: „Tokie darbuotojai bus testuojami ne tik Nemenčinėje, bet ir kitose įstaigose, kad būtų išvengta viruso plitimo.“

Ministras kalbėjo, kad šiuo metu epidemiologinė situacija yra suvaldyta, bet ji gali blogėti, jei, kaip visuomenė, nesielgsime atsakingai. Kol kas, anot A. Verygos, nėra kitų miestų, kuriose būtų nustatyta panaši situacija kaip Nemenčinėje.

Greitieji testai netinka nustatyti diagnozei

A. Veryga patvirtino jau anksčiau pasirodžiusią informaciją dėl to, kda greitieji koronaviruso testai netinka ligos diagnozei nustatyti. Pasak ministro, tai, kad testai netinka ligos diagnostikai, nereiškia, kad jie nėra tinkami apskritai. Mokslininkų prašoma nustatyti, kiek patikimi būtų tokie testai siekiant nustatyti imuniteto susiformavimo.

„Testus panaudosime, kai turėsime aiškias rekomendacijas iš mūsų mokslininkų“, – sakė A. Veryga.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi