Lietuvoje

2015.10.13 12:30

Socialinio modelio projektas vėl stringa: pristatymas nukeltas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, BNS2015.10.13 12:30

Valdantiesiems priklausantys „darbiečiai“ ir „tvarkiečiai“ nesutiko, kad daug ginčų sukėlęs naujojo socialinio modelio projektas Seimui būtų pristatytas antradienį. Nutarta jo imtis ketvirtadienį. Tačiau opozicija sako bandysianti reikalauti balsavimo, kad įstatymų projektai būtų pateikti dar antradienį.

„Mes siūlėme, kad šiandien būtų įtrauktas, bet neužteko balsų (tam reikia 2/3 Seniūnų sueigos narių – BNS) automatiškai įtraukti į plenarinio posėdžio darbotvarkę“, – po Seniūnų sueigos BNS sakė Liberalų Sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis.

Tačiau jis žadėjo, kad Darbo kodekso ir kitų įstatymų pataisų svarstymą bus bandoma paskubinti – frakcija siūlys jų pateikimą įtraukti į antradienio darbotvarkę, ją tvirtinant posėdžio pradžioje.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė socialdemokratė Kristina Miškinienė ir opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius BNS pranešė, kad Seniūnų sueigoje susitarta pataisas pristatyti ketvirtadienį. Tačiau, pasak E. Masiulio, su tuo nesutiko „darbiečiai“.

Valdančiosios partijos anksčiau buvo sutarusios, kad socialinis modelis parlamentarams busiąs pristatytas spalio pradžioje. Parlamento pirmininkė Loreta Graužinienė yra pareiškusi, kad idealiausia būtų, jei Vyriausybė atsiimtų projektus ir juos pataisytų pagal Trišalės tarybos sutarimą.

Valdančiųjų partijų Politinė taryba rugsėjo viduryje, yra susitarusi, kad naujas Darbo kodeksas ir kitų įstatymų pataisos Seime bus priimtos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.