Lietuvoje

2020.04.16 12:24

Uždarius Nemenčinę dėl koronaviruso ketinama tikrinti miestelio gyventojus

atnaujinta 15.58
Modesta Gaučaitė, LRT.lt, Jadvyga Bieliavska, ELTA2020.04.16 12:24

Nuo ketvirtadienio ribojimas judėjimas į ir iš koronaviruso židiniu tapusios Nemenčinės. Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė kalbėjo, kad ketinama dėl koronaviruso tikrinti ir miestelio gyventojus.

Kaip teigė R. Tamašunienė, Vyriausybėje vykusio COVID-19 suvaldymui skirto komiteto posėdyje nutarta ištirti daugiau gyventojų, pradedant nuo įmonės, kurioje kilo viruso židinys, darbuotojų. Taip pat bus tiriami socialinių įstaigų, esančių Nemenčinėje ir šalia jos, darbuotojai.

„Vėliau bus testuojami Nemenčinės miesto gyventojai, jie galės patys įsitikinti, ar turi virusą, ar ne. Taikant visas apsaugos priemones, organizuojant mobilaus punkto darbą, registruojantis, pranešant, kad yra Nemenčinės gyventojai, galės gyventojai pasitikrinti“, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė.

Požėla apie judėjimo ribojimus Nemenčinėje: nuspręsta įrengti daugiau patikros punktų, kiti įvažiavimai užblokuoti ir stebimi

R. Tamašunienė sakė, kad Sveikatos apsaugos ministerijoje bus nustatyta tvarka, kaip tiksliai vyks patikrinimai, tačiau pakartojo, kad COVID-19 komitete nutarta maksimaliai ištirti Nemenčinės gyventojus. Papildomas mobilusis punktas Nemenčinėje, pasak ministrės, bus atidarytas penktadienį.

Ji ragino Nemenčinės gyventojus būti atsakingais, be reikalo nesilankyti viešose vietose, parduotuvėse, o jei tenka ten eiti, naudoti privalomas apsaugos priemones, tokias, kaip apsauginės kaukės, pirštinės.

„Eiti turi po vieną šeimos narį, kuo rečiau eikite apsipirkti, sudarykite sąrašus“, – sakė R. Tamašunienė.

Premjeras Saulius Skvernelis dar trečiadienį kalbėjo, kad svarbu nustatyti, koks yra židinio plitimas, kokia yra Nemenčinės epidemiologinė situacija. Ketinama atlikti papildomus turimus tiek įmonėse, tiek biudžetinėse įstaigose bei, apskritai, viso miestelio teritorijoje, jame įrengiant mobilų punktą arba tikrinant įprasta tvarka.

„Čia matome didesnes grėsmes dėl skaičiaus, dėl skaitlingumo miestelio proporcijos ir kiek yra sergančių, kiek turi izoliuotis. Taip pat, kaip galiausiai laikomasi saviizoliacijos, kokia yra situacija, tai labai svarbu. Matome signalus, deja, neraminančius, dėl to priimtas toks sprendimas. Tai savaitės sprendimas“, – trečiadienį kalbėjo S. Skvernelis.

Vilniaus rajono savivaldybės merė: Gėlos gyvenvietę maisto produktais aprūpins mobili parduotuvė

Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst sako, kad dėl koronaviruso infekcijos protrūkio įvesti apribojimai Nemenčinėje įgyvendinami sklandžiai, o į susidariusias problemas reaguojama operatyviai ir jos sprendžiamos.

Pavydžiui, nuo ketvirtadienio ryto uždarius įvažiavimus ir išvažiavimus iš Nemenčinės miesto, susidarė problemų dėl apsirūpinimo maistu porą kilometrų už miesto esančios Gėlos gyvenvietės gyventojams.

„Kadangi jie turėjo vienintelę galimybę apsipirkti Nemenčinėje, o dabar įvažiuoti čia draudžiama, šią savaitę jie galės pasinaudoti mobiliu apsipirkimo punktu“, – Eltai sakė Vilniaus rajono savivaldybės merė M. Rekst, kuri ketvirtadienį kartu su vidaus reikalų ministre Rita Tamašuniene, policijos generaliniu komisaru Renatu Požėla, kitais valdžios ir policijos atstovais apsilankė Nemenčinėje.

Pasak jos, su problemomis susidūrė ir Nemenčinės gyventojai, kurie nėra ten deklaravę gyvenamosios vietos.

„Jeigu žmogus nuolat gyvena Nemenčinėje, bet nėra deklaravęs čia gyvenamosios vietos, pažymą apie jo faktiškai gyvenamą vietą išduos seniūnija“, – sakė M. Rekst.

Pasak jos, problemų neturės ir keleiviai, kurie vyksta tranzitu per Nemenčinę į kitus miestus ir Nemenčinėje neišlipa.

„Tačiau jei, pavyzdžiui, Pabradės ar kito miesto gyventojas norės išlipti Nemenčinėje, jis turės turėti būtinus dokumentus, ir keleivinio transporto vairuotojai iš anksto apie tai įspės“, – sakė M. Rekst.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt