Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.16 10:30

Mokykloms ir nevyriausybinėms organizacijoms susiduriant su iššūkiais, pristatomas pagalbos rinkinys

Domantė Platūkytė, LRT.lt 2020.04.16 10:30

Nevyriausybinėms organizacijoms ir mokykloms susiduriant su iššūkiais organizuojant nuotolinį darbą, „Google“ pristato priemonių rinkinį, kuris galėtų padėti kovoti su tokiais sunkumais. Į pagalbos rinkinį įtraukti tokie įrankiai kaip elektroninis paštas, vaizdo pokalbių platforma ir kita, teigiama ketvirtadienį organizuotoje Vyriausybės spaudos konferencijoje.

„Google“ pradėjo teikti pagalbą viešajam sektoriui ir gyventojams naudojantis technologijoms. Teikiama pagalba atlikti kasdienes užduotis, taip pat padedama naudotis nuotolinio mokymo sistemomis, oficialios informacijos paieškai. „Google“ taip pat pristato priemonių rinkinį, skirtą paremti Lietuvos nevyriausybinį sektorių, pelno nesiekiančias organizacijas.

„Google“ viešosios politikos vadovas Baltijos šalims Paulius Vertelka ketvirtadienį Vyriausybės spaudos konferencijos metu sakė, kad nevyriausybinės organizacijos, kaip ir verslai, kenčia nuo koronaviruso sukeltų iššūkių ir susiduria su problemomis, organizuodami savo veiklą, dirbdami nuotoliniu būdu.

Lietuvoje patvirtinti 37 nauji koronaviruso atvejai, devyni jų – pakartotiniai

Dėl šių priežasčių, tvirtino P. Vertelka, šiandien „Google“ startuoja su įrankių paketu, skirtu nuotoliniam darbui, komunikacijai bei reklamai. Į tokį įrankių paketą įtrauktas elektroninis paštas, vaizdo konferencijų įrankiai ir kiti įrankiai, būtini sėkmingai vystyti veiklą nuotoliniu būdu. Visi šie įrankiai yra nemokami.

Visoms nepelno siekiančioms organizacijoms taip pat suteikiama iki 10 tūkst. JAV dolerių kasmėnesinę paramą reklamai „Google“ paieškos portaluose. Ši parama skirta būtent kovai su koronaviruso sukeltomis pasekmėmis, ja bus galima naudotis artimiausius 6 mėnesius.

Norėdamos gauti prieigą prie šių įrankių, visos organizacijos turėtų suvesti google.com/nonprifit ir pradėti registraciją ten, aiškino „Google“ atstovas.

„Vertiname jūsų darbą ir pastangas, kuris yra svarbus mums visiems, todėl tikimės, kad bent šokia tokia mūsų pagalba bus naudinga jūsų veiklai“, – į nevyriausybines organizacijas kreipėsi P. Vertelka.

Anot jo, nuotolinis mokymasis taip pat sukėlė nemažai sunkumų, tačiau leido toliau užtikrinti vaikų ugdymą. P. Vertelkos teigimu, mokytojai ir mokiniai turi labai daug įrankių, kuriais gali naudotis.

„Google“ taip pat nemokamai ir neribotai visoms Lietuvos mokykloms suteikia galimybę naudotis nuotolinio mokymo paketu, kurį sudaro elektroninis paštas, vaizdo skambučių platforma, virtuali klasė ir kiti įrankiai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi