Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.16 13:09

Savaitės orų prognozė: šlapdriba, gūsingas vėjas bei spaudžiantis šaltukas skatins nevaikštinėti lauke

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.04.16 13:09

Į šalį šiuo metu yra įsiveržęs šaltas oras ir tai tokiu metų laiku nutinka ne pirmą kartą, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė.

Ne pirmą kartą, kuomet turime vėlyvas Velykas balandžio mėnesį, per jas turime sniego.

Ketvirtadienis bus pati gražiausia savaitės diena, vėliau temperatūra po truputį vėl kris žemyn. Sulauksime įvairių kritulių, lietų keis šlapios snaigės, ypač šiauriniuose šalies rajonuose. Šalyje vyraus 8–13 laipsnių šilumos.

Galime džiaugtis, nes ir į lauką per daug nevaikštinėjame. Vėjo gūsiai vietomis sieks 8–13 metrų per sekundę, tačiau pajūryje – net iki 23 metrų per sekundę. Tad patariama pažiūrėti, ar balkonuose neturime įvairių svarbių daiktų, taip pat ar automobiliai nestovi šalia sutręšusių medžių.

Ketvirtadienį vyraus lietus, tačiau jau penktadienio naktį dangus pragiedrės. Temperatūra – nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos, pajūryje 4 laipsniai šilumos.

Penktadienį dieną bus kiek vėsiau, vyraus 7–12 laipsnių šiluma. Daugelyje rajonų sulauksime lietaus. Jei naktį jo sulauksime tik vietomis, tai dieną didžiojoje šalies dalyje bus bent nedidelio lietaus.

Šeštadienį naktį vėjas kiek susilpnės, o dieną gūsiai vėl gali pasiekti 15 metrų per sekundę. Naktį vyraus 2 laipsnių šalčio – 3 laipsnių šiluma, dieną ji pakils iki 7–11 laipsnių šilumos.

Sekmadienio naktį kritulių sulauksime jau kiek mažiau, dieną vėl daugelyje rajonų vyraus krituliai ir gūsingas šiaurės vakarų krypčių vėjas. Naktį gali spustelėti ir 4 laipsnių šaltis, tik vietomis temperatūra pakils iki 1 laipsnio šilumos, dieną – iki 6–10 laipsnių šilumos, aukščiausia temperatūra – pietiniuose, pietrytiniuose šalies rajonuose.

Kitą savaitę pirmadienis ir ketvirtadienis išsiskirs iš kitų savaitės dienų su didesniu kritulių kiekiu. Tačiau visą savaitę vyraus neramūs orai, bus vėjuota. Tik kitos savaitės antroje pusėje pajusime, kad jis visgi pasisuko iš Vakarų ar Pietvakarių, bus kiek silpnesnis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi