Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.16 09:37

Lietuvoje patvirtinti 37 koronaviruso atvejai, devyni teigiami testai – pakartotiniai

Marijampolėje – 2 nauji koronaviruso atvejai; atnaujinta 16.09

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad ketvirtadienį Lietuvoje patvirtinti iš viso 1128 koronaviruso atvejai. Pranešama, kad nuo COVID-19 pasveiko 178 asmenys.

Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų: 1128

Per trečiadienį laboratorijose nustatytų atvejų skaičius: 37

Per trečiadienį ištirta ėminių: 3860

Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 48537

Lietuvoje patvirtinti 37 nauji koronaviruso atvejai, devyni jų – pakartotiniai

Premjero patarėjas Giedrius Surplys kalbėjo, kad esą devyni iš naujai nustatytų atvejų yra pakartotiniai: „Tai reiškia, kad žmogui, kuris jau sirgo ir, deja, virusas neatsitraukė. Tai reiškia, kad naujų atvejų yra 28. Iš viso nustatyti 1128 atvejai, turime 30 mirčių ir 178 pasveikusius žmones.“

Tiesa, vėliau, kaip patikslino 15min, paaiškėjo, kad laboratorijos nustatė 37 naujus atvejus, o dar 9 teigiami rezultatai gauti atliekant pakartotinius tyrimus jau užsikrėtusiems asmenims.

Padaugėjo pasveikusių, ministerija praneša, kad ketvirtadienį pasveikusiais laikomi 178 asmenys, o tai yra 40 daugiau, nei buvo trečiadienį.

LRT.lt primena, kad trečiadienį paskelbta apie 30-ą mirtį nuo koronaviruso. Mirusysis gydėsi Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Panevėžyje 23 Urologijos skyriaus darbuotojai grįžta į darbą

Balandžio 5 dieną buvo nustatytas pirmas COVID-19 susirgimas Respublikinės Panevėžio ligoninės Urologijos skyriuje dirbančiam asmeniui. Keturiems tuo metu šiame skyriuje besigydantiems pacientams ir 23 šio skyriaus darbuotojams buvo atliktas testavimas dėl galimo COVID – 19 susirgimo ir ketvirtadienį gauti atsakymai, kad visi tirti asmenys neužsikrėtė.

Penktadienį visi 23 Urologijos skyriaus darbuotojai grįžta į darbą ir šis skyrius pradeda dirbti pilnu pajėgumu, rašoma Respublikinės Panevėžio ligoninės pranešime žiniasklaidai.

„Ligoninės darbuotojas, kuriam diagnozuotas susirgimas koronavirusine infekcija, gydomas namuose, jo savijauta yra gera, o visi šeimos nariai yra sveiki“, – rašoma pranešime.

Pranešama, kad trečiadienį Panevėžio ligoninėje nebuvo užfiksuotas nei vienas COVID–19 susirgimas. Šiuo metu mūsų ligoninės Infekcinių ligų klinikoje gydomi 3 pacientai, sergantys šia infekcine liga, visų jų būklė yra nebloga.

Marijampolėje – 2 nauji koronaviruso atvejai

Savo feisbuko paskyroje Marijampolės meras Povilas Isoda nurodė, kad mobiliajame punkte nustatyti du nauji koronaviruso atvejai.

Taip pat pakartotinai ištirti Marijampolės ligoninės darbuotojai ir pacientai.

„Vakar pakartotinai ištestuoti 118 ligoninės personalo ir 9 pacientai. Teigiami patvirtinti 2 atvejai (1 darbuotojas ir 1 pacientas)“, – rašo meras.

Situacija Ukmergės ligoninėje suvaldyta

Situacija kitame židinyje – Ukmergės ligoninėje – suvaldyta. Joje apsilankę Visuomenės sveikatos specialistai teigia, kad jos administracija turi pašalinti kelis trūkumus, tuomet ligoninė vėl galės veikti. Kol kas koronaviruso židiniu tapusioje ligonėje veikia vos vienas – Slaugos – skyrius.

Visuomenės sveikatos centro atstovė Rolanda Lingienė sako, kad medikų, kurie galbūt kontaktavo su užsikrėtusiais kolegomis, saviizoliacijos laikas baigėsi ir jie galės grįžti į darbus, tačiau prieš tai ligoninė privalės užtikrinti jų ir atvykusių pacientų saugumą.

Darbą atnaujinti gali ir Vilniaus Šeškinės polikninika, kur COVID-19 taip pat plito tarp darbuotojų.

Iš viso visuomenės sveikatos specialistai tikrins 112 gydymo įstaigų visoje Lietuvoje. Pirmiausia ten, kur koronavirusas jau diagnozuotas ir kur yra slaugos skyrių, aiškinsis, kaip mažinama infekcijos rizika. Pasak R. Lingienės, tai daroma, kad tokių atvejų kaip Ukmergėje nepasikartotų ir nereikėtų uždarinėti ligoninių.

„Niekur pasaulyje nėra pritaikyta, kad vienu metu atsirastų tiek skyrių ar padalinių, kad įstaiga galėtų nieko nepakeitusi veikti ekstremaliomis sąlygomis. Tad reikalingi kūrybiški sprendimai, organizaciniai pertvarkymai, supratimas vieni kitų, darbo organizavimas pamainomis. Nėra situacijos, iš kurios nebūtų išeities, galbūt sumažinti darbo apimtis, galbūt lovų kažkur sumažinti, kai kuriuos skyrius uždaryti. Bet įstaigos privalo teikti paslaugas, būti tokiems atvejams pasiruošusios“, – LRT TELEVIZIJAI sako R. Lingienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi