Lietuvoje

2020.04.15 20:20

Karoblis: NATO turi tęsti atgrasymo ir gynybos priemones

BNS 2020.04.15 20:20

NATO turi tęsti atgrasymo ir gynybos priemones, teigia krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Taip jis kalbėjo NATO gynybos ministrų susitikime, kuriame ministrai aptarė Aljanso atsaką į globalią pandemiją ir paramą šalims, susiduriančiomis su krize.

„NATO turi tęsti atgrasymo ir gynybos priemones, o solidarumas ir vienybė – geriausias atsakas bet kokiai krizei“, – ministerijos pranešime cituojamas R. Karoblis.

Ministrai patvirtino, kad nepaisant iššūkių teikiant paramą krizės metu, Aljanso atgrasymo ir gynybos laikysena bei dalyvavimas tarptautinėse operacijose nesikeis.

Jie taip pat sutarė dėl rekomendacijų, skirtų stiprinti civilinį atsparumą, aptarė NATO atsaką į dezinformacijos atakas, susijusias su pandemija bei ES ir NATO bendrus veiksmus.

„Nuo pat pandemijos pradžios stebime nuoseklius bandymus skleisti dezinformaciją, kuria siekiama mažinti pasitikėjimą valstybių priimamais koronaviruso plėtros valdymo sprendimais. Neretai korona-melagienų objektais tampa ir sąjungininkų kariai, todėl matome būtinybę dar labiau stiprinti NATO ir ES bendradarbiavimą, ypatingai stiprinant pilietinį atsparumą, karinio judėjimo galimybes bei strateginę komunikaciją“, – sakė R. Karoblis.