Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.15 19:03

Vilniaus rajono merė Rekst: tikimės sustabdyti koronaviruso plitimą Nemenčinėje

Vilniaus rajono merė Marija Rekst sako, kad, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą Nemenčinėje ir vykdant Vyriausybės sprendimą apriboti atvykimą ir išvykimą iš miesto, jau yra parengtas eismo ribojimo planas.

Merės teigimu, trečiadienį Vilniaus rajono savivaldybės administracijos specialistai parengė Nemenčinės miesto eismo ribojimo schemą, kuri yra suderinta su policija ir su Susisiekimo ministerija. „Bus įvažiavimo kontrolė Vilniaus, Švenčionių ir Bažnyčios gatvėse. Kitos galimos patekimo į miestą gatvės bus užtvertos – jų nebus galima fiziškai įveikti“, – Eltai sakė M. Rekst.

Ji tikisi, kad pavyks suvaldyti situaciją. „Viską darysime, kad apribotume ligos plitimą, apsaugotume ne tik Nemenčinės, bet ir kitų vietovių gyventojus“, – sakė ji.

Pasak jos, paaiškėjus, kad Nemenčinė tapo COVID-19 infekcijos židiniu, Vilniaus rajono savivaldybės administracija operatyviai ėmėsi visų būtinų priemonių virusui stabdyti. Nemenčinės m. bei aplinkiniuose kaimuose jau praėjusią savaitę buvo dezinfekuojamos viešosios erdvės (gatvės, šaligatviai, stotelės, aikštės ir kt.), pradėta visų daugiabučių gyvenamųjų namų laiptinių dezinfekcija.

Anot merės, Nemenčinėje ir apylinkėse vyksta sustiprinta kontrolė – policijos ir savivaldybės viešosios tvarkos pareigūnai tikrina, kaip laikomasi karantino režimo reikalavimų.

Pasak Vilniaus rajono merės M. Rekst, nepaisant tam tikrų apribojimų, bus užtikrintas normalus gyvenimas Nemenčinėje. Gyventojai galės įsigyti maisto produktų, vaistų, apsaugos priemonių.

Užkrečiamosios ligos protrūkis Nemenčinėje kilo įmonėje UAB „Vilnika“.

Anot M. Rekst, šiuo metu žinoma apie 20 užsikrėtimo atvejų.

Dėl užsikrėtimo koronavirusu tiriami bendrovės „Vilnika“ bei globos ir slaugos namų „Senevita“ darbuotojai.

Vyriausybė trečiadienį pritarė draudimui atvykti ir išvykti iš Nemenčinės.

„Draudžiamas asmenų atvykimas į Nemenčinės miestą, išskyrus grįžtančių į Nemenčinę miesto gyventojų, iš kitų miestų atvykstančių asmenų, dirbančių Nemenčinės mieste, taip pat asmenų, turinčių Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) ir Sveikatos apsaugos ministerijos leidimą atvykti“, – Vyriausybės posėdyje sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, primena ELTA.

Taip pat draudžiamas asmenų išvykimas iš miesto, išskyrus gyventojų, išvykstančių dėl darbo santykių kitose teritorijose, Nemenčinės mieste dirbančių kitų teritorijų gyventojų, taip pat asmenų, dėl būtinosios medicinos pagalbos vykstančių į kitą teritoriją ir asmenų, turinčių NVSC leidimą išvykimas.

Draudimai įsigalioja nuo ketvirtadienio 7 val. ryto ir turėtų tęsis iki balandžio 23 d. 24 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi