Lietuvoje

2020.04.15 16:51

SAM su trimis medikų organizacijomis pasirašė deklaraciją dėl darbuotojų saugumo

BNS 2020.04.15 16:51

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga bei trijų medikų organizacijų atstovai pasirašė deklaraciją dėl gydymo įstaigų darbuotojų, teikiančių paslaugas dėl COVID-19, saugumo, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Lietuvos gydytojų sąjungos, Lietuvos sveikatos apaugos darbuotojų profesinės
sąjungos ir Lietuvos slaugos specialistų organizacijos pasirašytame dokumente, be kita ko, susitariama įgyvendinti nuostatą, jog turėtų būti laikinai stabdomas darbuotojų darbas skirtingose asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

Deklaracijoje teigiama, jog „karantino laikotarpiu kiekvieno darbuotojo, turinčio kontaktą su pacientu, faktinė pilno krūvio darbo vieta būtų tik vienoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, užtikrinant ne mažesnį iki darbuotojo darbo kiekvienoje darbovietėje gaunamo darbo užmokesčio dydį“.

Deklaracijoje numatomas pacientų srautų atskyrimas, darbo organizavimas pamainomis, kad jos neturėtų tarpusavio sąlyčio, asmens apsaugos priemonių pagal numatytus saugumo lygius užtikrinimas, dešimtadalį bendrų testavimo apimčių sudarantis medicinos personalo tyrimas dėl koronaviruso ir kitos priemonės medikų saugumui užtikrinti.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu,deklaracija atspindi ryžtą drauge įveikti koronaviruso iššūkį.

„Visų pirma – tai deklaracija dėl darbuotojų saugos užtikrinimo. Tad dėkoju organizacijoms, vis dėlto, įvertinusioms šios deklaracijos svarbą ir palaikančioms idėjas, kurios yra itin svarbios šiandieniniame kontekste. Viliuosi, kad ir kitos organizacijos neliks nuošalyje ir bendri sutarimai bus rasti. Susitelkimo ir solidarumo šiandien reikia kaip niekad“, – sako ministras A. Veryga.

Anksčiau šios deklaracijos buvo norima atsisakyti, nesulaukus medikų organizacijų pritarimo dėl medikų darbo vietos ribojimo. A. Veryga tuomet nusprendė įpareigoti medikus deklaruoti, kokiose įstaigose dirba.

Medikų sąjūdis kritikavo šią deklaraciją dėl neaiškių jos įgyvendinimo galimybių, neapibrėžtumo dėl medikų atlyginimų ir finansinės naštos gydymo įstaigoms, išsakė pastabų dėl jos suderinamumo su kitais teisės aktais.