Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.12 15:18

Aktorius P. Dimša sulaukė galutinio teismo verdikto

Televizijos serialo „Giminės“ žvaigždė, aktorius Petras Dimša nenusipelno gailesčio – Vilniaus apygardos teismas pirmadienį paskelbė, kad tragiškoje avarijoje jauną dviratininką pražudęs pensininkas pagrįstai siunčiamas už grotų.

Baudžiamąją bylą apeliacine tvarka išnagrinėjusios teisėjų kolegijos pirmininkas Algimantas Valantinas paskelbė, kad P. Dimša pagrįstai buvo pripažintas kaltu dėl eismo įvykio, po kurio ligoninėje mirė dviratininkas Šarūnas Surblys. Avariją aktorius padarė būdamas neblaivus – ligoninėje nustatytas 1,67 promilės girtumas.

Apylinkės teismas 74 metų P. Dimšai buvo skyręs realią 6 metų laisvės atėmimo bausmę, ją atliekant atvirojoje kolonijoje.

Vilniaus apygardos teismo nutartis, kuria paliktas galioti apylinkės teismo nuosprendis, įsiteisėjo iš karto – artimiausiu metu P. Dimša turėtų būti pasiųstas už grotų. Tiesa, teismo verdiktą jis dar galės skųsti kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT) – jo taip pat galima prašyti laikinai stabdyti nuosprendžio vykdymą.

Nors teismas P. Dimšai paliko galioti tą pačią bausmę, tačiau nutarė šiek tiek sumažinti neturtinės žalos atlyginimą nukentėjusiesiems – tėvams priteista po 50 tūkst., o žuvusiojo sužadėtinei – 15 tūkst. eurų.

Apeliacinės instancijos teismo P. Dimša ir jam atstovaujantis advokatas prašė panaikinti P. Dimšai paskelbtą nuosprendį – aktorių išteisinti, nes jis esą nepadarė avarijos, per kurią žuvo dviratininkas. Skunduose buvo teigiama, kad aktorius esą tik sustojo padėti kito automobilio partrenktam dviratininkui.

Tuo metu teismas yra konstatavęs, kad P. Dimšos vairuojamas automobilis partrenkė dviratininką, tai patvirtina ne tik pėdsakai, rasti įvykio vietoje, bet ir kiti įrodymai. Nustatyta, kad po susidūrimo su dviratininku aktorius automobilį patraukė penkis metrus atgal.

„Akivaizdu, kad P. Dimšos automobilis kontaktavo su dviračiu“, – pirmosios instancijos teisme buvo paneigta aktoriaus iškelta versija, jog dviratininką partrenkė kitas, iš eismo įvykio pasišalinęs automobilis.

Bylos duomenimis nustatyta, kad aktorius P. Dimša su dviračiu važiavusiu Š. Surbliu susidūrė 2013-ųjų liepos 17 dieną, apie 15.55 val., Vilniuje, Oslo gatvėje.

Sunkiai sužalotas dviratininkas liepos 27 dieną mirė ligoninėje.

Aktorius P. Dimša, kurį pareigūnai rado avarijos vietoje, teisme pasakojo, kad tą dieną važiavo namo, kai netikėtai prieš jo automobilį dideliu greičiu praskriejo kitas tamsios spalvos automobilis ir padarė staigų manevrą, o paskui netikėtai priešais iššoko dviratininkas, kuris esą greičiausiai buvo numuštas, todėl atsitrenkęs į stulpą nuvažiavo nuo kelio ir pargriuvo.

P. Dimša teigė, kad tada sustabdė automobilį.

„Sustojau, tam vaikinui padaviau ranką, nesupratau, kas čia buvo, kaip tik tuo metu pro šalį važiavo greitoji pagalba, ją puoliau stabdyti“, – teisme pasakojo P. Dimša.

Jis teigė, kad nespėjo įsidėmėti tamsios spalvos automobilio valstybinių numerių: „Įsivaizduokite, aš matau žmogų, tarsi krentantį nuo kryžiaus, net dėmesio į numerius nekreipiau.“

„Aš kaltas tik dėl to, kad sustojau padėti žmogui, bet tada mane būtų apkaltinę, kad palikau jį nelaimėje, – sakė P. Dimša. – Aš faktiškai nežinojau, ar jis sužeistas, kiek sužeistas, jis nukrito, aš pribėgau, jis net paklausė, kas čia buvo“.

Vis dėlto, aktorius prisipažino, kad kitą dieną paskambino į draudimo bendrovę ir pranešė, jog pats padarė avariją. Paklaustas, kodėl taip pasielgė, aktorius aiškino, jog taip jam patarė tyrėja. Skambindamas į draudimo kompaniją, P. Dimša teigė, kad dviratininkas pralėkė pro jo automobilį ir trenkėsi į stulpą.

„Dar neaišku (kas kaltas – aut. past.), tiesiog nežinau, tyrėjai dar neapklausė – mano kontakto su juo nebuvo, kaip jis sako, jis atsimušė į stulpą, bet gali būti, kad aš truputėlį jį kabinau – aš mačiau, kaip jis trenkėsi į stulpą“, – skambindamas į draudimo bendrovę sakė P. Dimša. – Aš net nežinau, ar aš jį lenkiau, ar jis mane lenkė, aš tik mačiau, kaip dedasi į stulpą.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi