Lietuvoje

2020.04.15 15:57

Skvernelis apie situaciją Nemenčinėje: matome nerimą keliančius signalus

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.04.15 15:57

Vyriausybei nusprendus apriboti į ir iš koronaviruso židiniu tapusios Nemenčinės, premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį sakė, kad tokia priemonė bus taikoma savaitę. Visgi jis pripažino, kad šiame miestelyje matoma nerimą keliančių signalų.

„Tai nėra absoliutus draudimas, prekės ir paslaugos galės judėti netrukdomai, lygiai taip pat, žmonės, kurie dirba Nemenčinėje arba dirba ne Nemenčinėje, bet reikia išvažiuoti į darbo vietas. Taip pat galės vykti, kai reikia suteikti ar gauti medicinines paslaugas“, – sakė S. Skvernelis.

Jis kalbėjo, kad svarbu nustatyti, koks yra židinio plitimas, kokia yra Nemenčinės epidemiologinė situacija. Ketinama atlikti papildomus turimus tiek įmonėse, tiek biudžetinėse įstaigose bei, apskritai, viso miestelio teritorijoje, jame įrengiant mobilų punktą arba tikrinant įprasta tvarka.

„Tikiuosi, kad savaitės laiko pakaks, kad mes nustatytume realią situaciją ir galėtume suvaldyti rizikas, kurios šiandien kyla kalbant apie koronaviruso židinio protrūkį“, – teigė premjeras.

Jis kalbėjo, kad vadovaujamasi specialistų rekomendacijomis, o situacija Nemenčinė yra kitokia, nei anksčiau židiniais vadintose Ukmergėje ir Marijampolėje.

„Čia matome didesnes grėsmes dėl skaičiaus, dėl skaitlingumo miestelio proporcijos ir kiek yra sergančių, kiek turi izoliuotis. Taip pat, kaip galiausiai laikomasi saviizoliacijos, kokia yra situacija, tai labai svarbu. Matome signalus, deja, neraminančius, dėl to priimtas toks sprendimas. Tai savaitės sprendimas“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.