Lietuvoje

2020.04.15 15:04

Gyventojai pritaria, kad nustačius koronaviruso židinį reikia izoliuoti gyvenvietes

Šalies gyventojai pritaria, kad nustačius koronaviruso židinį konkrečioje savivaldybėje, joje reikėtų skelbti nepaprastąją padėtį arba tiesioginį valdymą (65 proc.).

Rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ balandžio 5-8 dienomis atliktos apklausos duomenimis, tokiam sprendimui nepritartų 27 proc. apklaustųjų. Daugiausiai pritariančių yra tarp jaunesnių žmonių.

Kaip ELTA jau skelbė, Vyriausybė trečiadienį pritarė draudimui atvykti ir išvykti iš Nemenčinės miestelio. Jame esančioje siuvykloje susirgo jau 10 žmonių.

„Draudžiamas asmenų atvykimas į Nemenčinės miestą, išskyrus grįžtančių į Nemenčinę miesto gyventojų, iš kitų miestų atvykstančių asmenų, dirbančių Nemenčinės mieste, taip pat asmenų, turinčių Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) ir Sveikatos apsaugos ministerijos leidimą atvykti“, – Vyriausybės posėdyje sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Taip pat draudžiamas asmenų išvykimas iš miesto, išskyrus gyventojų, išvykstančių dėl darbo santykių kitose teritorijose, Nemenčinės mieste dirbančių kitų teritorijų gyventojų, taip pat asmenų, dėl būtinosios medicinos pagalbos vykstančių į kitą teritoriją ir asmenų, turinčių NVSC leidimą išvykimas.

Draudimai turėtų įsigalioti nuo ketvirtadienio 7 valandos ryto ir tęsis iki balandžio 23 dienos 24 val.

Rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“ 2020 m. balandžio 5-8 d. atliko antrą reprezentatyvią 18 m. ir vyresnių Lietuvos gyventojų apklausą (CAWI). Iš viso apklausta 510 gyventojų. Rezultatų paklaida neviršija 4,4 procentinio punkto.

Klaipėdoje demontuojamas sovietinis memorialas
Klaipėdos ritmas 35