Lietuvoje

2020.04.15 14:16

Veryga kalbas apie Klaipėdos ligoninės užvaldymą vadina politinėmis paskalomis

Visos kalbos apie Klaipėdos universitetinės ligoninės užvaldymą yra politikavimas, teigia sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Jis sako, kad su Klaipėdos meru Vytautu Grubliausku buvo ne kartą kalbėta apie galimybę Klaipėdoje įkurti universitetinį ligoninės centrą.

LRT tyrimų skyrius trečiadienį paviešino tyrimą, kuriame bandoma sieti ministro A. Verygos siekį nušalinti Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiąjį gydytoją Vinsą Janušonį su bandymais perimti šios ligoninės valdymą, taip sudarant galimybes į Vakarų Lietuvos gydymo įstaigas įžengti Lietuvos sveikatos mokslų universitetui (LSMU), primena ELTA.

„Kalbant apie Klaipėdą man, tiesą sakant, šiek tiek keista girdėti tokius pasvarstymus, kai universitetai arba ligoninės, aptarinėjant tokią situaciją, yra pateikiami uždedant tam tikrą nusikalstamų grupuočių, kurios nori užvaldyti Lietuvą, atspalvį. Aš norėčiau paprašyti tokių palyginimų nenaudoti“, – Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo A. Veryga.

Anot A. Verygos, visos kalbos apie ligoninių užvaldymus yra tik politikavimas.

„Visos kalbos apie galimus ligoninių užvaldymus yra nieko daugiau kaip politinės paskalos, į kurias aš kviesčiau ir siūlyčiau rimtai nežiūrėti“, – ragino A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministras akcentuoja, kad su Klaipėdos miesto meru V. Grubliausku buvo ne kartą kalbėta apie Klaipėdos ligoninių išdėstymą ir galimybę Klaipėdai turėti trečiąjį Lietuvoje, labai stiprų universitetinį ligoninių centrą. Anot ministro, tai įgyvendinti būtų įmanoma tik sujungus tris Klaipėdos ligonines.

„Tam, kad tokią idėją realizuotume, reikėtų įstaigas sujungti, pastatant ten modernų priėmimo skyrių, kuris leistų valdyti pacientų srautus. Ir kad savivaldybė kartu su universitetu galėtų tapti bendrais steigėjais. (...) Tai būtų buvęs, matyt, geras pavyzdys, kaip galima jungti visus suinteresuotus asmenis ir turėti trečią, stiprų, didelį regioninį tiek klinikinį, tiek ugdymo centrą Lietuvoje“, – akcentavo sveikatos apsaugos ministras.