Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.16 00:01

Trisdešimt antroji karantino diena Lietuvoje: naujausia informacija trumpai

LRT.lt, BNS, ELTA 2020.04.16 00:01

Lietuvoje jau mėnesį tęsiasi Vyriausybės paskelbtas karantinas. Ketvirtadienį ryte pranešta, kad šalyje patvirtinti 1128 COVID-19 atvejai. LRT.lt trumpai pateikia svarbiausias paskutinės paros naujienas, susijusias su koronavirusu mūsų šalyje.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA TRUMPAI

– Lietuvoje nustatyti užsikrėtimo COVID-19 atvejai: 1128; pasveikusių: 178; mirčių: 30.

– Visi įtariantys, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu, turi skambinti specialiu numeriu 1808.

– Nuolat atnaujinami užsikrėtusių asmenų Lietuvoje maršrutai, pasitikrinti galite čia.

– Svarbiausias pastarosios paros naujienas iš viso pasaulio skaitykite čia.

– Trumpai apie koronavirusą COVID-19 galite skaityti čia.

21 nauji koronaviruso atvejai

Lietuvoje ketvirtadienį ryte pranešta apie 37 naujus koronaviruso atvejus. Šiuo metu bendras nustatytų infekuotų koronavirusu skaičius Lietuvoje pasiekė 1128. Per trečiadienį ištirta ėminių dėl koronaviruso buvo 3860.

Oficialiai pasveikusiais laikomi 178 žmonės. Antradienį fiksuotos penkios mirtys. Iki antradienio vakaro viso patvirtinti 29 koronavirusu sirgusių žmonių mirties atvejai, trečiadienį paskelbta apie dar vieną koronaviruso auką.

SAM atstovas: tikrąją padėtį pamatysime po kelių dienų

Nors specialistai prakalbo apie situacijos stabilizaciją, tikrųjų rodiklių, kurie parodys, kaip Lietuva tvarkosi su koronavirusu, reikėtų tikėtis po kelių dienų.

Kaip LRT RADIJUI sakė Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento direktorius Audrius Ščeponavičius, šiuo metu situacija yra stabili, tačiau džiaugtis per anksti dar nereikėtų, esminis kriterijus, ar mes su koronavirusu kovojami sėkmingai, paaiškės po kelių dienų.

„Paskutiniu metu šis rodiklis yra stabilus, o skaičiai rodo, kad iš 100 tirtų atvejų nustatytas 1 teigiamas koronaviruso atvejis. Šis rodiklis paskutinėmis dienomis laikosi stabilus, todėl tai iš dalies džiuginantys skaičiai“, – sakė A. Ščeponavičius. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Vyriausybė uždraudė patekimą į Nemenčinę

Kovojant su koronavirusu, Vyriausybė trečiadienį priėmė beprecedentį žingsnį – uždraudė atvykti ir išvykti iš Vilniaus rajone esančios Nemenčinės su nedidelėmis išimtimis.

Ribojimai Nemenčinėje galios nuo balandžio 16 iki 23 dienos. Apie būsimą sprendimą dar prieš Vyriausybės posėdį pranešė premjeras Saulius Skvernelis.

„Padėtis ten pakankamai grėsminga ir pavojinga. Turime imtis neatidėliotinų veiksmų – tą ir darome“, – feisbuke rašė premjeras.

Tokių priemonių buvo imtasi po to, kai karščiausiu koronaviruso židiniu Lietuvoje tapusios Nemenčinės siuvyklos įmonėje užsikrėtusių asmenų skaičius dar padidėjo. Įmonės „Vilnika“ vadovo duomenimis, šiuo metu teigiami tyrimo rezultatai nustatyti 19 darbuotojų, 6 iš jų gydomi ligoninėje.

„Pagal paskutinius duomenis, turime 19 susirgimo atvejų ir iš jų, 6 žmonės hospitalizuoti, o vienam yra taikoma deguonies kaukė“, – Žinių radijui“ kalbėjo įmonės „Vilnika“ vadovas Rolandas Jackevičius. Daugiau apie tai skaitykite čia.

SAM: medikai turės deklaruoti, kur dirba

Atsižvelgus į rizikas, kurias esant parodė infekcijos plitimo atvejai gydymo įstaigose, nuspręsta, kad visi medikai nuo šiol turės pateikti duomenis apie visas savo darbovietes – tiek privačias, tiek valstybines. Tokia naujovė niekaip neribos medikų darbo, tačiau įstaigų vadovams leis efektyviau įsivertinti rizikas ir grėsmes, užsikrėtimo atvejus, jų atsekamumą ir užkirs kelią kryžminiam užsikrėtimo plitimui.

Tai numatyta valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Vyriausybė nusprendė, kam bus švelninamas karantinas

Vyriausybė trečiadienį priėmė nutarimą, leisiantį karantino metu dirbti parduotuvėms, kurios užtikrins įėjimą iš lauko pusės bei teikti paslaugas, kurioms būtinas ne ilgesnis nei 20 minučių tiesioginis kontaktas. Vyriausybės nutarime konkretūs sektoriai nėra išskiriami, apibrėžiamos tik sąlygos, kurias turėtų atitikti įmonės. Taigi kokios konkrečios įmonės galėtų atsidaryti, kol kas neaišku.

Vyriausybė leis veikti parduotuvėms, į kurių patalpas patekti įrengtas atskiras tiesioginis įėjimas iš lauko pusės ir kurių patalpose ribojamas pirkėjų ir kitų lankytojų srautas – tai yra, užtikrinamas ne mažesnis nei 10 kvadratinių metrų vienam pirkėjų tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Vyriausybės pagalba verslui

Paskelbus karantiną buvo priimtas pagalbos verslui priemonių paketas, kad nuo COVID-19 nukentėjusios įmonės galėtų kreiptis ir gauti reikiamą pagalbą.

Lietuvos bankų asociacija skelbia jau veikiančių bei rengiamų verslo skatinimo valstybės priemonių suvestinę. Visas priemones vienoje vietoje galite rasti čia.

Prasidėjo gyventojų pajamų deklaravimas

Trečiadienį oficialiai paskelbtas pajamų deklaravimo startas. Spaudos konferencijoje Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė atkreipė dėmesį, kad vis dėlto kol kas deklaracijas pateikti gali ne visi. Taip pat nereikėtų nustebti – pilkosios formos jau nebeišvysite.

„Pirmiausia, deklaravimas šiemet pradedamas dviem etapais. Vienas būtent yra šiandien – deklaruoti kviečiame visus, kurie vykdo individualią veiklą. Po savaitės jau galėsime jungtis visi“, – spaudos konferencijoje sakė S. Aliukonytė-Šnirienė.

Jos aiškinimu, tokia tvarka priimta, siekiant ne tik suvaldyti klientų srautus internetinėje VMI svetainėje, tačiau ir norint pagelbėti individualia veikla užsiimantiems žmonėms, kuriems, dėl koronaviruso netekus pajamų ir norint gauti paramą, pateikti deklaraciją būtina.

Visi kiti gyventojai, kurie individualios veiklos pažymos neturi, pajamas deklaruoti galės nuo balandžio 22 d. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Automobilių būklė bus vertinama kitaip

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) priėmė svarbų sprendimą, aktualų visiems automobilininkams, kuriems šiuo metu artėja vizito į privalomosios techninės apžiūros stotį terminas.

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, ieškodamas būdų, kaip karantino metu minimizuoti socialinių kontaktų skaičių ir su tuo susijusias galimas rizikas, paragino LTSA specialistus peržiūrėti techninės apžiūros vertinimo kriterijus ir bent laikinai sutrumpinti „didelių trūkumų“ sąrašą, rašoma pranešime žiniasklaidai. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Gali būti atnaujinti praktiniai vairavimo egzaminai

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį pranešė pavedęs Vidaus reikalų ministerijai rasti sprendimus dėl praktinio vairavimo egzamino laikymo „Regitroje“.

„Principas – jei pats asmuo pageidauja ir egzaminuotojas sutinka. Žinoma, tokiu atveju tiek laikantis egzaminą, tiek egzaminuojantis privalėtų naudoti visas būtinas apaugos priemones, po visko būtų atliekama transporto priemonės dezinfekcija ir pan.“, – Feisbuke rašė Vyriausybės vadovas.

Jis teigė situaciją dėl praktinio vairavimo egzamino laikymo aptaręs COVID-19 komiteto posėdyje antradienį. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Teisėsauga pradėjo tyrimą Marijampolės ligoninėje

Teisėsauga pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl situacijos koronaviruso židiniu virtusioje Marijampolės ligoninėje.

Kaip BNS trečiadienį sakė Marijampolės apskrities policijos atstovas Renatas Siaurusaitis, tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimą.

„Pažymėtina, kad šis ikiteisminis tyrimas pradėtas ne dėl konkretaus asmens galimai padarytos nusikalstamos veikos, bet siekiant objektyviai įvertinti, ar viešoje erdvėje paskelbtas aplinkybes galima vertinti kaip nusikalstamą veiką“, – sakė policijos atstovas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, šiuo metu koronavirusu yra užsikrėtę 25 Marijampolės ligoninės darbuotojai, o 125 asmenys – izoliacijoje.

Anot NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, dėl susidariusios situacijos ligoninėje centras atlieka patikrinimą.

Marijampolės savivaldybės tarybos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos ir Mišrios tarybos narių grupės teigimu, atsakomybę turi prisiimti ligoninės vadovė Audronė Kuodienė, kurią reikalaujama nušalinti nuo pareigų.

Anot Marijampolės mero Povilo Isodos, sprendimai dėl ligoninės vadovės A. Kuodienės bus priimti tuomet, kai ji grįš į darbą, o atitinkamos institucijos atliks tyrimus.

„Tyrimai atliekami, ir aš tikrai patikinu visus, žiūrėdamas drąsiai, kad tikrai niekas nieko nedangstys (...) sprendimai bus, reikia faktus pasižiūrėti“, – sakė P. Isoda.

Anot Marijampolės ligoninės, įstaigos vadovė šiuo metu turi nedarbingumą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi