Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.15 11:36

Bilotaitė siūlo Klaipėdos uosto vadovo konkursą tirti Antikorupcijos komisijai

atnaujinta 17.06
LRT.lt, ELTA 2020.04.15 11:36

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją siūlydama artimiausiame posėdyje svarstyti klausimą dėl galimos politinės korupcijos vykdant VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovo konkursą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Praėjus daugiau nei metams nuo Arvydo Vaitkaus atleidimo, Susisiekimo ministerija praėjusią savaitę išrinko naują Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) vadovą. Juo tapo Algis Latakas, pernai su A. Vaitkaus vedamu LVŽS sąrašu „Klaipėda gali“ dalyvavęs savivaldos rinkimuose. Būtent po šių rinkimų ir jiems uosto verslininkų suaukotos paramos buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis atleido A. Vaitkų iš pareigų.

Kaip skelbė ministerija, konkurse į Klaipėdos uosto vadovo pareigas pretendavo 13 kandidatų. Būsimajam Klaipėdos uosto vadovui buvo keliamas reikalavimas turėti ne mažesnę kaip 5 metų vadovaujamo darbo patirtį įmonėje, kurioje dirbtų ne mažiau kaip 50 darbuotojų. Pretendentai turėjo pateikti savo, kaip būsimo įmonės vadovo, veiklos programą

Plačiau apie tai:

A. Bilotaitė praėjusią savaitę paragino susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių užtikrinti skaidrias ir sąžiningas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinio direktoriaus atrankos procedūras.

„Apie tai, kad Uosto direkcijos vadovo konkurso laimėtojas galėjo būti žinomas iš anksto, viešai pasisakė vienas iš konkurso dalyvių Vaidas Šukys“, – teigiama partijos pranešime.

Seimo narės A. Bilotaitės teigimu, tradiciją Klaipėdos uosto vadovo postą prilyginti politiniam postui būtina „rauti su šaknimis“.

„Kokiais kriterijais buvo vadovaujamasi atrenkant kandidatus? Ar tai nėra klasikinis politinės korupcijos pavyzdys? Į šiuos klausimus padėtų atsakyti nuodugnus tyrimas, kurio galėtų imtis Antikorupcijos komisija“, – teigia A. Bilotaitė.

S. Skvernelis: jeigu laimi ne konservatorius, tai yra korupcija

Premjero Sauliaus Skvernelio nestebina konservatorių keliami klausimai dėl galimos politinės korupcijos vykdant VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovo konkursą.

Pasak S. Skvernelio, konservatorius labiausiai trikdo tai, kad konkursą laimėjęs A. Latakas pernai su „valstiečiais“ dalyvavo savivaldos rinkimuose.

„Aš suprantu mūsų mielus bičiulius konservatorius. Jeigu laimi ne konservatorius, tai yra korupcija. O jeigu laimi konservatorius, tai tuomet – skaidrus. Žinoma, šaržuoju aš čia. Bet jei kyla, kam nors kokių abejonių, tai jie gali kreiptis į visas institucijas. Bet vėlgi Seimas ne ta vieta, kur galėtų vertinti valstybės įmonės atrankos procedūras ir rezultatus“, – teigė S. Skvernelis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi