Lietuvoje

2020.04.15 10:46

Marijampolės politikai sukilo prieš ligoninės vadovę ir ragina ją nušalinti nuo užimamų pareigų

LRT.lt2020.04.15 10:46

Marijampolės savivaldybės tarybos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija ir Mišri tarybos narių grupė kreipėsi į tarybą ir merą ragindami nušalinti ilgametę VšĮ Marijampolės ligoninė direktorę Audronę Kuodienę nuo užimamų pareigų.

„Aiškiai matome, jog Marijampolės ligoninės direktorė stokoja lyderystės, iniciatyvumo ir greito reagavimo į pandemijos situaciją. Šios problemos nėra vienadienės. Tai per ilgus metus susikaupusios problemos, kurios pandemijos metu, kai ligoninė tapo COVID-19 židiniu, tiesiog išsprogo. Akivaizdu, kad medicinos personalas yra neaprūpinamas apsaugos priemonėmis, nors direktorė visados kartojo, kad visko yra pakanka, viso užteks, o dėl trūkumų tarybos neinformavo”, – teigia tarybos narys Andrius Vyšniauskas, dirbantis Socialinės ir sveikatos apsaugos komitete.

Pasak A. Vyšniausko, ligoninei susidūrus su COVID-19 protrūkiu nebuvo užtikrinta, kad ligoninėje liktų dirbti tik tie medikai, kurių reikia labiausiai, tokiu būdu nebuvo užtikrintas maksimaliai mažas socialinių kontaktų skaičius įstaigos viduje. Likęs personalas buvo paliktas nežinioje ir baimėje, komunikacijos trūko ne tik į išorę su visuomene, bet ir viduje su darbuotojais.

„Merą, kuris visai nesenai A. Kuodienę paskyrė dar vienai kadencijai, raginame nušalinti ligoninės direktorę nuo užimamų pareigų ir paskirti laikiną vadovą, kuris turėtų visapusišką personalo palaikymą. Jeigu specialistai ir įstaigos personalas reikalauja, neprieštaraujame, jog ligoninės veikla trumpam, kelių dienų laikotarpiui, būtų sustabdyta tam, kad būtų galima pilnai išvalyti patalpas ir užtikrinti reikiamą būtiniausio personalo kiekį. Dabar tai yra didžiulė problema, nes daug personalo yra iškritę iš rikiuotės. Galiausiai, siūlome atlikti nepriklausomą Marijampolės ligoninės auditą ir po to spręsti, ar A. Kuodienė apskritai gali eiti pareigas. Mano asmenine nuomone, negali”, – komentuoja A. Vyšniauskas

Pareiškimą pasirašė Marijampolės savivaldybės tarybos opozicijai priklausanti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija ir Mišri grupė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt