Lietuvoje

2020.04.15 10:33

Nemenčinės įmonėje – vienas karščiausių koronaviruso židinių Lietuvoje: serga jau 19 darbuotojų, 6 ligoninėje

atnaujinta 13.26
LRT.lt, BNS2020.04.15 10:33

Panašu, kad karščiausiu koronaviruso židiniu Lietuvoje tampa Nemenčinė, o šio miesto siuvyklos įmonėje užsikrėtusių asmenų skaičius dar padidėjo.

Įmonės „Vilnika“ vadovo duomenimis, šiuo metu teigiami tyrimo rezultatai nustatyti 19 darbuotojų, 6 iš jų gydomi ligoninėje.

„Pagal paskutinius duomenis, turime 19 susirgimo atvejų ir iš jų, 6 žmonės hospitalizuoti, o vienam yra taikoma deguonies kaukė“, – Žinių radijui“ kalbėjo įmonės „Vilnika“ vadovas Rolandas Jackevičius.

Vadovo teigimu, kaip koronaviruso židinys Nemenčinėje galėjo išplisti aiškinasi ne tik įmonė, bet ir NVSC specialistai, tikimasi nustatyti pirminį užkrato šaltinį.

„Kol kas vyksta tyrimas, mes bendradarbiaujame su NVSC specialistais, tikimės išvadų, kurios padės nustatyti tą šaltinį, tačiau kol kas vyksta tyrimas <...> Simptomai buvo netipiniai, tačiau žmonės buvo paliekami namuose gydytis“, – kalbėjo siuvyklos įmonės vadovas, pabrėžęs, kad pirminių tyrimų, kurie būtų galėję užkirsti kelią, laiku nebuvo atlikta ir dėl biurokratinių kliūčių.

Pasak R. Jackevičiaus, šiuo metu įmonė savo veiklą yra sustabdžiusi dar nuo praėjusio penktadienio.

„Nuo penktadienio įmonė neveikia, konsultuojamės, kada ir kaip galėtume saugiai pradėti tą darbą“, – sakė vadovas.

Įdomu tai, kad siuvimo įmonė pastaruoju metu taip pat siuvo ir visuomenėje itin trūkusių apsaugos nuo koronaviruso priemones.

Nemenčinei tapus koronaviruso židiniu, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė L. Kotlovska antradienį sakė, kad dėl šios priežasties mieste ir apylinkėse nuo penktadienio dezinfekuojamos gatvės, daugiabučių namų laiptinės.

„Dezinfekuoti pradėjome penktadienį, tą darome toliau ir šiandien“, – kalbėjo ji.

Globos ir slaugos namų „Senevita“ darbuotojai pradėti tirti dėl koronaviruso

Vilniaus rajono globos ir slaugos namų „Senevita“ darbuotojai trečiadienį pradėti tirti dėl koronaviruso, planuojama visus darbuotojus patikrinti per dvi dienas, paskui testuoti globotinius.

„Šiandien globos namuose dirba mobili brigada – yra tiriamas personalas. Suplanuota per dvi dienas patikrinti personalą, tai šiandien bus patikrinta apie 70 darbuotojų“, – BNS sakė Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska.

„Tas darbas dabar vyksta, tik oro sąlygos nelabai dėkingos, nes ta palapinė lauke stovi“, – pridūrė ji.

Jos teigimu, kai bus patikrintas personalas, tuomet bus tikrinami globotiniai, kurių įstaigoje šiuo metu yra per 200. Iš viso planuojama patikrinti daugiau nei 350 žmonių.

Globos ir slaugos namai „Senevita“ įsikūrę šalia Nemenčinės, kur koronaviruso protrūkis fiksuotas siuvimo įmonėje „Vilnika“, čia nustatyta apie 20 koronaviruso atvejų.

Vienas koronaviruso atvejis fiksuotas ir globos namuose – užsikrėtė jų darbuotojas. Jis yra vienos iš siuvimo įmonės darbuotojų, kuriai taip pat nustatytas koronavirusas, giminaitis.

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė L. Kotlovska teigė, kad baigus tikrinti globos namų darbuotojus ir globotinius būtų galima tikrinti ir siuvimo įmonėje kontaktus su sergančiaisiais turėjusius asmenis.

„Galvojam, kad baigus darbą globos namuose kita tikslinė grupė galėtų būti iš „Vilnikos“ kontaktą turėję žmonės“, – sakė L. Kotlovska.

Lietuvoje iš viso kol kas nustatytas 1091 koronaviruso atvejis, mirė 29 žmonės, 138 asmenys pasveiko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.