Lietuvoje

2020.04.15 10:19

Muitinė: per Kauno oro uostą jau atgabenta 287 tonos medicininių priemonių

BNS2020.04.15 10:19

Nuo karantino pradžios į Lietuvą per Kauno oro uostą atkeliavo 287 tonos medicininės paskirties priemonių, trečiadienį pranešė Kauno muitinė.

Jos duomenimis, per šį oro uostą nuo kovo pabaigos keliauja beveik visos apsaugos priemonės, skirtos Lietuvai. Iš viso nuo karantino pradžios iki balandžio 15 dienos su medicininės paskirties priemonėmis atvyko 18 lėktuvų.

„Pastaruoju metu į Lietuvą atvykstantis medicinos darbuotojams skirtas apsaugos priemonių kiekis yra didžiulis, kroviniai keliauja nenutrūkstamu srautu, o muitininkai dirba maksimaliai susitelkę“, – pranešime sako Kauno teritorinės muitinės direktoriaus pavaduotojas Vilius Raginis.

„Pagalbos ranką sveikatos priežiūros įstaigoms nelengvu metu tiesia ir muitinės tarpininkų įmonė, kuri deklaruoja prekes neatlygintinai ir taip padeda medicinos sektoriui sutaupyti lėšų“, – sako jis.

Vien per praėjusį savaitgalį Kauno oro uosto muitininkai kasdien tikrino oro keliu atgabentas siuntas ir patikrino apie 60 tonų medicininės paskirties apsaugos priemonių, kurios nedelsiant buvo išgabenamos į Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigas.

287 tonose į oro uostą atgabentų medicininės paskirties priemonių buvo daugiau kaip 13 milijonų pakuočių vienkartinių medicininių pirštinių, 53 tūkst. pakuočių apsauginių kaukių veidui, 114 tūkst. pakuočių vienkartinių antbačių, 30 tūkst. medicininių chalatų, bemaž 500 vnt. monitorių, skirtų stebėti gyvybės funkcijas (kardiogramą, kvėpavimą, temperatūrą, pulsą).

Apsaugos priemonių medikams logistika koordinuojama nuolat bendradarbiaujant Lietuvos muitinei ir Susisiekimo ministerijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.