Lietuvoje

2013.02.08 07:52

Iš ankstesnių parlamentarų paveldėti telefonai prabyla staigmenomis

Martynas Čerkauskas, „Lietuvos rytas“2013.02.08 07:52

„Mėsa patikrinta – valgyti galima.“ Tokių ir dar keistesnių žinučių ar skambučių sulaukia naujieji Seimo nariai, gavę buvusių parlamentarų telefono numerius.

„Mėsa patikrinta – valgyti galima.“ Tokių ir dar keistesnių žinučių ar skambučių sulaukia naujieji Seimo nariai, gavę buvusių parlamentarų telefono numerius.

Kai kuriuos tautos išrinktuosius nepažįstamų žmonių skambučiai jau ėmė erzinti, todėl jie prašys pakeisti kadencijos pradžioje gautų telefonų numerius.

Bet Seimo kanceliarija skundžiasi, kad vadinamųjų elitinių mobiliųjų telefonų numerių (prasidedančių skaitmenimis 8 698 42), susietų su vyriausybiniu ryšiu, skaičius yra ribotas.

Žinutės apie žuvis ir mėsą

Dalis Seimo narių, pavargę nuo nepažįstamų žmonių skambučių, valdiško mobiliojo telefono kol kas nenaudoja – kalba už savo pinigus.

Tarp tokių – į aktyvią politiką po ketverių metų pertraukos sugrįžęs Artūras Paulauskas. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui vadovaujantis politikas paveldėjo su teisėsauga nemalonumų turinčio buvusio parlamentaro Evaldo Lementausko telefono numerį.

A. Paulauskas teigė nežinantis ir nelabai besidomintis, kokie žmonės vis dar ieško prieštaringai vertinto buvusio Seimo nario, nes tiesiog vengia atsakyti į skambučius šiuo numeriu.

„Gaunu visokių įdomių trumpųjų žinučių, pavyzdžiui, apie karpių ir upėtakių kainas“, – pasakojo „darbietis“.

„Mėsa patikrinta – valgyti galima“, – tokią SMS žinutę neseniai gavo parlamentaras Sergejus Jovaiša, tarnybinį telefoną naudoti kuriam laikui atidavęs savo padėjėjai.

Anksčiau tuo numeriu naudojosi kitas konservatorius, buvęs girininkijos darbuotojas Justinas Urbanavičius. Jis – medžiotojas, todėl, matyt, gaudavo veterinarų žinutes apie patikrintą sumedžiotų žvėrių mėsą.

Buvo pasinėrę į pramogas

„Mano telefonas anksčiau priklausė Ligitui Kernagiui. Vis dar sulaukiu įdomių skambučių. Paskambina žmogus ir pasakoja, kad leidžia naują muzikos albumą, klausia, ką apie tai manau“, – šypsojosi socialdemokratas Gintautas Mikolaitis.

Iš skambučių ir SMS žinučių, skirtų kova su korupcija garsėjusiam politikui, jo telefoną paveldėjusiam Seimo nariui susidarė įspūdis, kad L.Kernagis buvo aktyviai pasinėręs į muzikos ir pramogų pasaulio reikalus.

„Dažnai skambina ir sako: „Ingute“. O aš atsakau, kad esu jau ne Ingutė“, – juokėsi „darbietis“ Raimundas Paliukas, kuriam atiteko Ingos Valinskienės telefono numeris.

Bet pramogų pasaulyje aktyviai dalyvaujančiai moteriai plaukiančių SMS žinučių turinio parlamentaras nedetalizavo.

„Tvarkietis“ Vytautas Kamblevičius gavo mobiliojo telefono numerį, anksčiau priklausiusį pikantiškomis istorijomis pagarsėjusiam Andriui Šedžiui.

„Maniau, užplūs skambučiai, tačiau per kelis mėnesius paskambino tik du žmonės. Matyt, A.Šedžius tuo numeriu nelabai naudojosi“, – spėliojo V. Kamblevičius.

Skųsdavosi patarėju

Socialdemokratė Giedrė Purvaneckienė paveldėjo psichologo Gedimino Navaičio, daug dėmesio skiriančio porų tarpusavio santykiams, numerį.

„Mes su G. Navaičiu esame geri pažįstami, todėl visiems skambinantiems maloniai paaiškinu, kad telefono numeris jau pasikeitęs. Tokia situacija man labai gerai suprantama.

Anksčiau dirbau Vyriausybėje premjero patarėja ir mano numeris atiteko Andriaus Kubiliaus patarėjui Mykolui Majauskui.

Kitu numeriu man skambindavę žmonės skųsdavosi, kad M.Majauskas juos išplūsdavo, klausdavo, kas ten per baisuoklis mano telefonu atsiliepia“, – prisiminė Seimo narė.

Norėtų kito numerio

Darbo partijos frakcijos narė Larisa Dmitrijeva, paklausta, ar dažnai sulaukia skambučių ir SMS žinučių, skirtų buvusiam Seimo nariui Aleksandrui Sacharukui, neslėpė susierzinimo: „Skambina be galo. Kaip taip galima? Kultūringas žmogus turi informuoti savo draugus, kolegas, kad pasikeitė telefono numeris.“

L. Dmitrijeva ketina kreiptis į kanceliariją, kad būtų pakeistas telefono numeris.

Dalis nenaudojama

Nepatenkintų politikų, matyt, būtų ir daugiau, jei kai kurių buvusių parlamentarų telefonai nebūtų išvis išjungti.

Pavyzdžiui, kol kas niekas nesinaudoja Evaldo Jurkevičiaus, Arūno Valinsko, Vito Matuzo, Donaldos Meiželytės, Antano Nedzinsko, Jono Ramono turėtais numeriais.

„Jei Seimo nariams skirtų numerių būtų daug, būtų gerai juos kelis mėnesius palaikyti savotiškame karantine. Bet tokios galimybės neturime“, – sakė Seimo kancleris Jonas Milerius.

Kartais atsižvelgiama į politikų prašymus

* Su saugiu vyriausybiniu ryšiu susietų mobiliųjų telefonų numerių, kuriais naudojasi ne tik parlamentarai, bet ir ministerijų, svarbių valstybės institucijų vadovai, yra apie tūkstantį.

* Daugumai naujųjų Seimo narių telefono numeriai skirti atsitiktiniu būdu, niekas pernelyg nežiūrėjo, kam jie anksčiau priklausė.

* Tiesa, buvo atvejų, kai pačių politikų prašymu jie gavo telefono numerius, anksčiau priklausiusius tos pačios partijos atstovui. Į Seimą vėl išrinktas socialdemokratas Vytautas Saulis gavo tokį patį numerį, kokį turėjo per 2004–2008 metų kadenciją.

* Neseniai finansų viceministru paskirtas buvęs Seimo narys Vytautas Galvonas atgavo savo senąjį numerį, kuris praėjusių metų pabaigoje jau buvo skirtas naujam Seimo nariui.