Lietuvoje

2015.10.12 11:39

Seimui kilo klausimų dėl Lukiškių kalėjimo iškeldinimo konkurso

BNS2015.10.12 11:39

Seimo Antikorupcijos komisija aiškinsis, kaip vyksta maždaug 30 mln. eurų vertės Lukiškių kalėjimo iškeldinimo rangovo viešosios ir privačios partnerystės (PPP) būdu konkursas.

Šį trečiadienį komisija aiškinsis dėl maždaug metus užsitęsusio konkurso eigos, jo finansavimo šaltinių. Komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius BNS sakė, kad apie konkursą trūksta informacijos.

„Mažai informacijos, daug neaiškumų, man keista, kodėl neviešinama niekas. (...) Aiškinsimės, kokia reali situacija“, – sakė V.Gailius.

Kalėjimų departamentas vis dar neišrinko konkurso nugalėtojo, nors jo dalyvių „Hanner“ ir „Pilies projektų“ pasiūlymai gauti dar pernai rugsėjį. Anksčiau konkursą tikėtasi baigti iki 2014 metų pabaigos, vėliau – iki šios vasaros pradžios. Neoficialiomis BNS žiniomis, konkursas įstrigo, jo dalyviams pateikus per brangius pasiūlymus, – derybomis nepavykus sumažinti kainos, šį klausimą svarstė ir vyriausybė.

Pirmasis Lukiškių kalėjimo iškeldinimo PPP konkursas buvo nutrauktas pernai gegužę dėl per didelių siūlomų kainų. Paskutiniame jo etape dalyvavusių bendrovių „Hanner“, „Dailistos“ ir „Corpus A“ konsorciumas projektą įgyvendinti siūlė už 79,124 mln. eurų, o „Pilies projektai“ – už 83,816 mln. eurų.

Planuojama, kad perkeliant Lukiškių kalėjimo kompleksą į Pravieniškes, privatus investuotojas per trejus metus turėtų rekonstruoti keturis nenaudojamus Pravieniškių kalėjimo pastatus, kuriuose būtų įrengtas kalėjimas su 320 vietų kaliniams, o vėliau 25 metus investuotojas juos prižiūrėtų. Vėliau Lukiškių kompleksą planuojama parduoti – tikimasi, kad tai leis padengti dalį statybų Pravieniškėse išlaidų.

2014 metų liepą vyriausybė patvirtino naują Laisvės atėmimo vietų modernizavimo programą, kurioje numatyta, kad Lukiškių kalėjimas bus iškeltas iki 2018 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt