Lietuvoje

2020.04.14 16:43

Kaune pradėta medikų registracija tyrimams dėl koronaviruso

LRT.lt 2020.04.14 16:43

Mobilusis koronaviruso tyrimų punktas Kaune pradeda registracijas visų gydymo įstaigų darbuotojams, turintiems įtarimų dėl galimo užsikrėtimo COVID-19, nurodoma pranešime.

Nurodoma, kad kreiptis gali medikai iš visos Kauno apskrities. Jų registracija, kaip įprastai, vykdoma skambinant į Koronos karštąją liniją 1808.

Naujausiais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, šiuo metu Kauno apskrityje patvirtinti 107 COVID-19 atvejai. Iš jų – 14 medikų. Atitinkamai Kauno mieste šie skaičiai siekia 68 asmenis, tarp kurių devyni – gydymo įstaigų darbuotojai.

Per paskutines kelias savaites Kauno mobiliajame punkte įrengtos iš viso keturios linijos. Jų darbo apimtys reguliuojamos atitinkamai pagal poreikį.

Iki šiol bendri tyrimų pajėgumai siekė iki 400 mėginių per dieną. Dabar jų gali būti dar pusantro karto daugiau. Čia jau kuris laikas atliekami ir pakartotiniai tyrimai, leidžiantys tiksliai identifikuoti pasveikusius asmenis.

Pranešama, kad Kauno apskrityje tokių suskaičiuojama 25 žmonės, o Kauno miesto gyventojų – 17.

Prieš savaitę galimybė išsitirti dėl koronaviruso Kaune buvo suteikta Greitosios pagalbos medikams, taip pat kitų pagrindinių miesto ligoninių darbuotojams. Nuo šios savaitės nuspręsta prioritetą patikrai suteikti ir likusioms gydymo įstaigoms, pasirūpinant jų personalo saugumu.