Lietuvoje

2020.04.14 16:40

Premjero patarėjas Surplys pripažino – negalėjęs dėl COVID-19 išsitirti savarankiškai, tyrėsi darbe

atnaujinta 16.43
Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.04.14 16:40

Premjero patarėjas Giedrius Surplys, vadovaujantis Visuomenės informavimo grupei dėl koronaviruso, pripažino, kad dėl COVID-19 tyrėsi Vyriausybėje, nes jo šeimos nariai negalėjo tirtis mobiliuosiuose patikros punktuose.

Antradienį surengtoje spaudos konferencijoje G. Surplys kalbėjo, kad buvo tiriamas dėl koronaviruso. Jis pripažino, kad tai buvo daroma Vyriausybėje, o tyrimo jis pasiprašė pats, nors neturėjo ligai būdingų simptomų.

„Keturi šeimos nariai turėjo peršalimo simptomų ir aš, nenorėdamas užkrėsti kolegų, paprašiau, kad jei būtų galimybė, norėčiau išsitirti“, – kalbėjo G. Surplys.

Premjero patarėjas sako, kad galima pradėti planuoti karantino sąlygų lengvinimą: situacija valdoma

Vėliau žurnalistų paprašytas patikslinti, kodėl ir kaip tyrėsi, G. Surplys kalbėjo: „Tyrimas buvo atliktas tada, kai atsirado pakankamai reagentų ir buvo galima tirti daugelį žmonių, nebebuvo spūsčių nei patikros punktuose, nei kitur.

Taip, aš simptomų neturėjau, bet jaučiau pareigą prieš kolegas, kadangi mano šeimos nariai prasirgo peršalimo ligomis ir skambinome ne kartą 1808, deja, mūsų nei vieno tirtis nepriėmė. Tai tiesiog aš, pagal galimybę, paklausiau, ar būtų galima išsitirti darbe, ir tas buvo padaryta.“

Jis sakė paklausęs kolegų, ar būtų galimybė išsitirti. G. Surplys kalbėjo, kad kadangi kasdien bendrauja su žmonėmis, kurie užsiima tyrimais, ir su Sveikatos apsaugos ministerijos sistemos atsakingais asmenimis, jis jų pasiteiravo dėl galimybės išsitirti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.