Lietuvoje

2020.04.14 16:20

CPVA: Klaipėda turi grąžinti 4 mln. eurų ES lėšų dėl baseino statybos pažeidimų

atnaujinta 17.18
Erika Alonderytė, BNS2020.04.14 16:20

Klaipėdos savivaldybė turi grąžinti 3,9 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) lėšų dėl prieš dvejus metus pastatyto baseino pažeidimų, teigia ES lėšų panaudojimą prižiūrinti Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA). Tuo metu savivaldybė šį sprendimą apskundė teismui.

Klaipėdos baseino statyboms iš viso buvo skirta apie 12 mln. eurų ES paramos, tačiau po Valstybės kontrolės atlikto audito ir rekomendacijų, CPVA dar kartą patikrino projektą ir nustatė pažeidimus, todėl nurodė grąžinti dalį ES lėšų.

„Po projekto įgyvendinimo buvo nustatyti tam tikri neatitikimai. Mes kaip agentūra, inicijavome pakartotinį pažeidimo tyrimą. (...) Išsiuntėme projekto vykdytojui raštą, kuriame įvardinome pažeidimus ir kadangi projektas jau pasibaigęs, mes prašome grąžinti dalį skirtų lėšų“, – BNS aiškino agentūros Komunikacijos skyriaus vadovė Rosita Saukaitė.

Pasak jos, savivaldybė lėšas turi grąžinti per tris mėnesius.

Savivaldybės teigimu, CPVA sprendimai baseino statybos procedūrų klausimais yra neteisėti, todėl jie balandžio 1 dieną buvo apskųsti Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

„Visomis teisinėmis priemonėmis ginsime miestiečių interesus tiek nuo brokdarių, tiek nuo tarpusavyje nesusikalbančių valstybinių institucijų“, – pranešime sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Savivaldybės teigimu, CVPA sprendimas yra nepagrįstas ir neteisėtas, o finansinė korekcija – neproporcinga.

Baseiną už 16,6 mln. eurų statė įmonės „Axis Industries“ vadovaujamas konsorciumas. Bendrovės generalinis direktorius Mantas Galdikas pernai sakė, kad įmonė atsisakė taisyti defektus, kurie atsirado ne dėl jos, o dėl projektuotojų ir valdytojų kaltės.

Nuo naujojo baseino atidarymo išaiškėjo projekto trūkumai, kurie iki šiol nėra pašalinti, dėl to savivaldybė Klaipėdos apygardos teismui yra pateikusi ieškinį rangovams dėl šių trūkumų pašalinimo.

Klaipėdos baseinas greta „Švyturio“ arenos atidarytas 2018 metų birželio pradžioje.

Trijų aukštų pastatas suskirstytas į keturias zonas: plaukimo, nardymo, sporto ir SPA procedūrų. Jame veikia dešimt takelių, 50 metrų ilgio ir 25 metrų pločio baseinas su kilnojamu dugnu, devynių metrų gylio nardymo šachta.

Pagal koncesijos sutartį, 15 metų baseiną valdo bendrovė „Klaipėdos baseinas“, jos savininkai taip pat valdo Klaipėdos „Švyturio“ areną bei Kauno „Girstučio“ baseiną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt