Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.14 14:59

Premjeras apie sveikatos priežiūros sistemą: jau šiandien būtini sprendimai

LRT.lt 2020.04.14 14:59

Beveik prieš mėnesį Lietuvoje paskelbus karantiną, sustabdytos planinės gydymo paslaugos. Tačiau premjeras Saulius Skvernelis ragina jau dabar žvelgti į ateitį. „Privalome jau šiandien galvoti apie sklandų ir tinkamą visos sveikatos priežiūros sistemos funkcionavimą ateityje“, – nurodo premjeras.

S. Skvernelis nurodė Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) kartu su gydymo įstaigomis parengti planą dėl tolimesnio gydymo paslaugų teikimo.

„Jau šiandien būtini sprendimai ruošiantis galimoms ateities krizėms. Turime pasimokyti iš klaidų ir silpnų vietų, kurias identifikavome šiomis savaitėmis. Būtina galvoti apie gydymo paslaugų plėtrą ir optimizavimą, taip pat papildomos įrangos bei priemonių įsigijimą: kad kilus kitai krizei nereikėtų karštligiškai ieškoti trūkstamų elementų užsienio valstybėse“, – rašo premjeras.

Pasak jo, šiuo metu svarbiausias klausimas yra finansavimo šaltiniai.

„Finansų ministerija turi rasti ir nurodyti finansavimo šaltinius. Pagal galimybes prisidės valstybė, tačiau svarbiausia – ieškoti bei rasti galimybes tiksliniam finansavimui, suderinus su Europos Komisija. Čia turime būti itin aktyvūs ir dirbti greitai, nelaukdami kitos ES finansinės perspektyvos“, – rašo premjeras.

S. Skvernelis taip pat pakomentavo siūlymą užtikrinti, kad karantino laikotarpiu medikai turėtų dirbti tik vienoje gydymo įstaigoje.

„Ministerijos argumentas – taip siekiama išvengti galimo viruso plitimo“, – aiškina premjeras.

Tačiau pabrėžė, kad tai yra rekomendacija: „Tai kvietimas gydymo įstaigoms, tačiau galutinius sprendimus jos priims savarankiškai. Kai kurios ligoninės jau dirba pagal tokią rekomendaciją, kitos renkasi kitokį kelią. Bet kokiu atveju neturime ir niekad neturėsime siekio „pririšti“ medikus prie vienos darbo vietos“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi