Lietuvoje

2020.04.14 13:01

Prezidentas priėmė Jauniškio priesaiką: gyrė dėl VSD įvaizdžio gerinimo, prisiminė „žvalgų mainų“ klausimą

atnaujinta 13.18
Benas Brunalas, ELTA2020.04.14 13:01

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį priėmė Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus Dariaus Jauniškio priesaiką. Buvusį Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų vadą D. Jauniškį prezidentas paskyrė antrai penkerių metų kadencijai.

D. Jauniškio priesaiką priėmęs G. Nausėda neslėpė, kad pirmosios D. Jauniškio kadencijos veiklos rezultatai jam padarė gerą įspūdį.

„Jūsų pirmosios kadencijos veiklos rezultatai padarė gerą įspūdį Lietuvos visuomenei – tai patvirtina visuomenės apklausos, kuriose matyti, kad pasitikėjimas VSD pastaruoju metu yra išaugęs. Ir tai daro įspūdį man, kaip Lietuvos prezidentui“, – sakė šalies vadovas.

Kartu G. Nausėda gyrė D. Jauniškį už tai, kad jis, pasak šalies vadovo, demonstravo valią Lietuvai siekiant susigrąžinti Rusijoje dėl šnipinėjimo nuteistus piliečius.

„Jūs man padarėte įspūdį, kai sprendėme ganėtinai sudėtingą klausimą, kuris šiandien visuomenėje vadinamas „žvalgų mainų“ klausimu. Jūs pademonstravote stiprią valią, kad šie mainai vyktų, kad mūsų žmonės galėtų sugrįžti namo. Aš matau šią operaciją kaip puikų bendradarbiavimo pavyzdį tarp prezidentūros, VSD ir Seimo, kuris priėmė visus reikalingus įstatymus“, – kalbėjo prezidentas.

Darius Jauniškis paskirtas antrai penkerių metų kadencijai VSD direktoriaus poste

Visgi šalies vadovas pabrėžė, kad reikia patobulinti VSD darbą, jog nebūtų nė menkiausių abejonių dėl institucijos veiklos teisėtumo.

„Aš norėčiau, kad jūsų paskyrimas įkvėptų ir VSD kolektyvą toliau dirbti valstybės labui (...) ir siekti, kad pasitikėjimas VSD ateityje augtų toliau“, – apibendrino prezidentas.

D. Jauniškis šiemet buvo susilaukęs kritikos, esą jo nurodymu 2018-2019 metais žvalgyba rinko informaciją apie tuomečio kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos aplinką ir diplomatą Vygaudą Ušacką. Tačiau Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pareiškė, kad VSD veikė teisėtai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Vilnius
COVID-19 TRUMPAI