Lietuvoje

2020.04.14 10:28

Opozicija: nesulaukę Gaižausko paaiškinimų, kelsime klausimą, ar jis gali būti NSGK pirmininku

ELTA 2020.04.14 10:28

Opozicija toliau spaudžia Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininką „valstietį“ Dainių Gaižauską pasiaiškinti dėl jam atlikto koronaviruso testo. Seimo nariai Aušrinė Armonaitė ir Laurynas Kasčiūnas pirmadienį kreipėsi į D. Gaižauską, prašydami paaiškinti, kodėl jis iki šiol neišsklaidė įtarimų dėl abejotinomis aplinkybėmis atlikto koronavirusinės infekcijos testo ir nepaviešino savo pokalbio įrašo su 1808 operatoriumi.

Politikai tikina, kad negavę atsakymų kels politinės atsakomybės ir D. Gaižausko tinkamumo eiti komiteto pirmininko pareigas klausimą.

„Tai, kad D. Gaižauskas toliau slepia, ką iš tiesų pasakė 1808 operatoriui, nors daugiau kaip prieš savaitę pats viešai pareiškė, kad neva jau kreipėsi dėl šio įrašo gavimo ir jį paskelbs, tačiau to nedaro, toliau kelia įtarimus dėl pokalbio turinio. Ar nėra taip, kad operatoriui buvo pasakyta viena informacija, o visuomenei teikiama visiškai priešinga?“ – pranešime cituojamas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas konservatorius Laurynas Kasčiūnas.

Seimo narė, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė teigia, kad D. Gaižauskas elgiasi taip tarsi būtų „neliečiamasis” ir demonstruoja, kad dėl savo pareigų ir ryšių gali nesilaikyti visiems privalomų tvarkų.

„Šiuo metu visi Lietuvos žmonės laikosi griežtų karantino, saviizoliacijos reikalavimų, dalis susirgo ar neteko darbo. Tuo tarpu D. Gaižauskas ne tik pats rodo nepagarbą ir nesilaiko visiems privalomos tvarkos, bet ir meta šešėlį savo kolegai sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, kuris po D. Gaižausko istorijos pakeitė koronaviruso mėginių tepinėlių paėmimo tvarką, asmenų izoliacijos taisykles, mobiliųjų punktų darbo tvarkos aprašą ir net COVID-19 ligos apibrėžimą. Tai jau reikalauja ne tik D. Gaižausko, bet ir paties ministro paaiškinimų“, – sako Seimo narė A. Armonaitė.

Neatmeta galimybės svarstyti, ar D. Gaižauskui galima toliau eiti NSGK pirmininko pareigas
Parlamentarų teigimu, būtina iki galo išsiaiškinti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko D. Gaižausko elgesį, nes pastarasis galėjo gauti paslaugas ne tik nepagrįstai, bet tuo metu, kai jų laukė tie, kuriems jų iš tiesų skubiai reikėjo, o gauti jų laiku negalėjo. Seimo nariai įžvelgia sovietmečiu dvelkiančių privilegijų valdžiai kūrimą epidemijos metu.

„Jei ir toliau nebus pateikti įtikinami atsakymai, kelsime D. Gaižausko politinės atsakomybės klausimą ir jo tinkamumą komiteto pirmininko pareigoms”, – teigia Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas L. Kasčiūnas.

Kaip skelbė portalas Delfi, D. Gaižauskas galėjo pažeisti karantino ir saviizoliacijos tvarką, kai po testo atlikimo nesiėmė 14-os privalomų dienų saviizoliacijos.