Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.14 10:00

Velykų savaitgalis Lietuvoje: 100 tūkst. patikrintų automobilių, du nužudymai ir aštuoni sunkūs kūno sužalojimai

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.04.14 10:00

Generalinas komisaras Renatas Požėla antradienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo, kad Velykų savaitgalį taikytos priemonės, kuomet į miestus nebuvo įleidžiami automobiliai, buvo beprecedentės. Visgi šventinį savaitgalį užfiksuota ne tik karantino sąlygų pažeidimų, bet ir sunkesnių nusikaltimų.

Kaip sakė R. Požėla, policija visą šventinį savaitgalį komunikavo apie susidariusią situaciją. Generalinis komisaras kalbėjo, kad taikytos priemonės buvo beprecedentės savo apimtimi ir trukme. Nuo penktadienio iki pirmadienio vakaro, siekiant užtikrinti, kad žmonės nekeliautų iš vienų miestų į kitus, dirbo apie 4 tūkst. pareigūnų.

Darbingas savaitgalis policijai: 231 protokolas dėl karantino sąlygų nesilaikymo, tūkstančiai patikrintų automobilių ir du nužudymai

„Šalia mūsų, mums padėjo, suteikė ženklią pagalbą Lietuvos Šaulių sąjungos nariai, Karo policijos darbuotojai, vidaus reikalų sistemos pareigūnai. Visi kartu atlikome šitą didelį darbą“, – sakė R. Požėla.

Pasak jo, skaičiuojama, kad patikros punktuose nuo penktadienio iki pirmadienio vakaro buvo patikrinta apie 100 tūkst. transporto priemonių. Maždaug kas šeštas automobilis neatitiko Vyriausybės nutarime numatytų išimčių ir nebuvo įleistas į konkrečią gyvenvientę.

„Savaitgalį mes surašėme 231 protokolą dėl karantininių pažeidimų. Tai ir saviizoliacijos, ir kaukių dėvėjimo pažeidimai, ir kitų draudimų nesilaikymai. Tačiau, šalia to, buvo atveju, kai buvo nevykdomi teisėti pareigūnų reikalavimai, buvo priešinamasi, turime ir ikiteisminių tyrimų“, – kalbėjo generalinis komisaras.

Jis taip pat sakė, kad buvo sulaikyta ir neblaivių vairuotojų, nustatyti kitų kelių eismo taisyklių pažeidimai. Pats R. Požėla sakė manantis, kad priemonės buvo reikalingos ir naudingos, tai esą rodo ir rezultatai. Tiesa, jis sakė, kad jei būtų buvusios galimybės pasitelkti daugiau pajėgumų, būtų užtverta ir daugiau įvažiavimų į miestus.

Savaitgalį, anot generalinio komisaro, įvykių buvo nedaug, bet jie buvo sunkūs: „Paminėsiu du nužudymus artimoje aplinkoje, berods 8 sunkūs kūno sužalojimai, kurie buvo padaryti naudojant peilius, kirvį. Deja, neišvengėme tragiškų eismo įvykių, ypatingai skaudu, kad žuvo nepilnametis, bet vėlgi, nepilnametis vairavo transporto priemonę.

Turėjome vieną plėšimą, brutalų, kuris įvykdytas Rokiškio rajone, kai į gyvenamas patalpas įsibrovė grupė kol kas nenustatytų asmenų, panaudojo jėgą prieš ten buvusius asmenis ir buvo pagrobti tam tikri daiktai.“

Portalas LRT.lt primena, kad antradienio ryto duomenimis šalyje iš viso nustatyti 1070 užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Pranešama, kad 101 žmogus pasveiko, 24 žmonės mirė. Visi mirusieji priklausė rizikos grupei.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi