Lietuvoje

2020.04.14 07:58

Epidemiologė apie koronaviruso plitimą Lietuvoje: sergančiųjų skaičiaus augimas lėtėja

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.04.14 07:58

Pirmadienį Lietuvoje užfiksuoti tik 9 nauji koronaviruso atvejai. Kaip teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologė Daiva Razmuvienė, jau 10 dienų susirgusiųjų skaičius, nuo atliekamų tyrimų, yra pastovus, tačiau dėl to kol kas švelninti karantino sąlygų nereikėtų.

„Šiai diena galiu pasakyti, kad sergančiųjų skaičius kiekvieną dieną registruojamas, jis yra nedidelis – pavieniai atvejai, tačiau tas skaičius nėra mažėjantis, tiesiog sulėtėjęs. Jeigu ankstesnis kovo pirmomis dienomis buvo registruojamas susirgusiųjų skaičiaus padvigubėjimas kas 3-5 ar 8 dienas. Tai dabar tas padvigubėjimas registruojamas kas 13 dienų, tačiau to piko būtent nesame pasiekę. Reikia pralaukti ir matysime būtent rezultatus, kaip mes elgėmės per ilgąjį velykinį savaitgalį“, – sako D. Razmuvienė.

Ji teigia, kad po Velykų dar nereikėtų kalbėti apie karantino sąlygų švelninimą, nes reali situacija susirgimų pasirodys po maždaug savaitės.

„Aš manau, kad reikėtų pralaukti dar kokią savaitėlę, apie 5–7 dienas, nes turėjome ilgąjį, velykinį savaitgalį ir būtent tas mūsų elgesys pasirodys per trumpiausią inkubacinį laikotarpį, ar tikrai mūsų situacija yra garėjanti“, – tikina ji.

Šventiniu laikotarpiu nustatomas ir mažesnis susirgimų skaičius. Kaip LRT RADIJUI sako epidemiologė, tai susiję su šventiniu laikotarpiu, kai žmonės rečiau linkę kreiptis į medikus.

„Aš manau, kad tai susiję su šventėmis. Žmonės buvo namuose, šventė ir tas kreipimasis į medikus, kaip patirtis rodo, žmonės rečiau, mažiau serga ir kreipiasi į medikus, todėl tie rezultatai yra mažesni, bet manau, kad po švenčių tai suaktyvės“, – sako ji.

Procentaliai nuo paimamų tyrimų susirgimų skaičius yra pastovus jau 10 dienų, tačiau ši pošventinė savaitė, pasak D. Razmuvienės, parodys, ar šalis išliks tame pačiame lygyje, ar susirgimų skaičius išaugs.

LRT.lt primena, kad antradienio duominimis, Lietuvoje patvirtinti 1070 koronaviruso atvejai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt