Lietuvoje

2020.04.14 07:34

Beveik 40 karantine buvusių Panevėžio ligoninės medikų grįžta į darbą

antradienį - 8 nauji koronaviruso atvejai; atnaujinta 11.26
LRT.lt, BNS2020.04.14 07:34

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad antradienio ryto duomenimis Lietuvoje iš viso užfiksuoti 1070 koronaviruso atvejai. Respublikinės Panevėžio ligoninės medikai, dėl kontaktų su koronavirusu užsikrėtusiais asmenimis buvę izoliacijoje, atlikus pakartotinius tyrimus šią savaitę grįžta į darbą.

Balandžio 14 d. 7.00 val. duomenimis: per parą ištirta ėminių dėl koronaviruso: 1187

Viso ištirta ėminių: 42690

Lietuvoje pasveikusiųjų nuo COVID-19 – 101, o mirusiųjų – 24.

Tarp pasveikusių asmenų 15 sveikatos priežiūros specialistų.

Panevėžio ligoninės medikai grįžta į darbą

Kaip antradienį informavo ligoninė, 14 Gastroenterologijos skyriaus darbuotojų, sulaukę antrojo tyrimo neigiamų rezultatų, jau grįžo į darbą. 23 Urologijos skyriaus darbuotojams atlikus pakartotinius tyrimus taip pat nenustatytas užkratas, jie į darbą grįš nuo ketvirtadienio, pasibaigus jų karantino laikui.

Be šių, jau anksčiau į darbą grįžo 51 medikas – jie taip pat buvo izoliavęsi po kontakto su pacientu, kuriam diagnozuotas COVID-19.

Kaip BNS sakė ligoninės atstovas spaudai Vytautas Riaubiškis, koronavirusas šiuo metu yra diagnozuotas vienam ligoninės darbuotojui, jis gydomas namuose ir jo sveikata gera, darbuotojo šeima sveika.

„Be šio darbuotojo, visi likusieji yra sveiki ir grįžta į darbą“, – sakė jis.

Šiuo metu Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje gydomi trys asmenys, sergantys koronavirusine infekcija, vienas jų atvežtas šeštadienį. Ambulatoriškai besigydančių asmenų nėra, 2 asmenims paimti testai ir šiuo metu laukiama oficialių atsakymų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė BNS yra sakiusi, jog situacija kai kuriose medincinos įstaigose ir dėl užsikrėtusių medikų šalyje yra viena didesnių problemų.

Lietuvoje koronavirusas nuo epidemijos pradžios diagnozuotas 195 medikams, daugiau nei 1,3 tūkst. izoliacijoje.

LRT.lt primena, kad pirmadienį buvo nustatyti tik 9 nauji koronaviruso atvejai. Specialistai sako, kad tam įtakos turėjo šventinis savaitgalis, nes į laboratorijas buvo pristatyta kone triskart mažiau tyrimų mėginių nei kitomis dienomis.

Iš viso tyrimų rezultatus sekmadienį pateikė šešios laboratorijos, nors tyrimus atlieka daugiau laboratorijų. Kitos laboratorijos duomenų nepateikė, nes neturėjo ko tirti – kaip buvo informuotas portalas LRT.lt, sekmadienį paimtų mėginių užteko išdalinti tik šešioms laboratorijoms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.