Lietuvoje

2020.04.13 23:12

Socialiniai darbuotojai ir savanoriai aktyviai lanko senolius: nuperka būtiniausių prekių ir dalija apsaugines kaukes

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.04.13 23:12

Pas vienišus, pasiligojusius, per karantiną vengiančius kontaktų ir gyvenančius atokiau nuo miestų centrų senjorus skuba seniūnai, socialiniai darbuotojai ir savanoriai. Dažniausi prašymai – nupirkti maisto ir vaistų, tuo metu bendruomenės siuva ir žmonėms dalija daugkartines kaukes.

Alytaus „Gerumo skraistės“ socialinė darbuotoja Ingrida Rimavičė, sulaukusi skambučio ar žinutės, kasdien skuba pas vienišus ar pasiligojusius senjorus. Pagalbos aprūpinti tėvus ar senelius maisto produktais ieško artimieji, gyvenantys kitur Lietuvoje, ar užsienyje.

Panorama. Vienišų ir kontakto vengiančių senolių poreikiai – maistas ir vaistai (su vertimu į gestų k.)

Dešimties savanorių komanda rūpinasi daugiau nei šimtu alytiškių.

„Pagrindiniai dalykai – tai duona, pienas. Jie nusiperka duonos daugiau ir ją užsišaldo“, – pasakoja I. Rimavičė.

Pagalbos skambučių daugiausia sulaukia seniūnijos. Pasak seniūnų, senjorai tampa atsargesni ir atsižvelgia į karantino nurodymus.

„Norime, kad žmonės nepiktnaudžiautų, nes vis tiek jie rizikuoja ir mes rizikuojam, nes mes vaikštom po vaistines, parduotuves, taip, kad mes gal dar ir nesusikrėsim, bet jiems galime parnešti“, – sako Alytaus seniūnijos seniūnas Kęstutis Tumynas.

Siekiant užtikrinti Alytaus rajono gyventojų saugumą, 60 bendruomenių bus išdalyta apie 4 tūkstančius daugkartinių kaukių.

„Aš labai daug vilčių dedu į bendruomenių pirmininkus. Jie yra žmonių išrinkti ir juos pasikvietėme į pagalbą. Jie turi ryšį, jiems skundžiasi, jiems išdrįsta pasakyti ko reikia“, – tikina Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas.

Lazdijų rajono senolius lanko ir savanoriai, ir socialiniai darbuotojai. Per karantiną nenutrūksta ir lankomosios priežiūros paslauga. 16 socialinių darbuotojų lanko 70 vienišų Lazdijų rajono gyventojų.

„Inventorizavome paslaugos kokybę, kad per trumpesnį laiką būtų suteikta ta pati paslauga, tai yra mažiau laiko skiriant asmeniškam pokalbiu, mažiau laiko skiriant pagalbiniams darbams“, – pasakoja Lazdijų rajono merės patarėja Sonata Dumbliauskienė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija savivaldybėms siūlo išmokėti vienkartines premijas socialiniams darbuotojams, per karantiną užtikrinantiems gyvybiškai svarbias paslaugas.