Lietuvoje

2020.04.13 16:41

Policijos pareigūnų patikros postuose tarp miestų laukė ir nemalonios staigmenos: pasipriešinimas ir spyris į koją

LRT.lt 2020.04.13 16:41

Siekdama apriboti koronaviruso plitimą Vyriausybė buvo nustačiusi šventiniam Velykų savaitgaliui draudimą vykti į kitus miestus nuo penktadienio 20 val. iki pirmadienio 20 valandos. Ne visi asmenys buvo patenkinti tokia tvarka. Kelyje Pakruojis-Radviliškis vairuotojas priešinosi pareigūnams ir panaudojo prieš juos jėgą.

Kaip rašoma oficialiame policijos feisbuko puslapyje, Kelyje Pakruojis-Radviliškis, kontrolės punkte sustabdyto automobilio „Ford Galaxy“ vairuotojas atsisakė prisistatyti, nevykdė teisėtų pareigūnų reikalavimų pateikti dokumentus bei pasitikrinti blaivumą, aktyviais veiksmais priešinosi pareigūnams, išlipęs iš automobilio spyrė pareigūnui į koją.

„Automobilio „Ford Galaxy“ vairuotojas atsisakė prisistatyti, bandė dėstyti teisės teorijos ir jūrinės teisės principus. Kantriai jo paskaitą išklausę patruliai turėjo keletas paprastesnių ir praktiškų klausimų, į kuriuos „ekspertas“ nesugebėjo atsakyti“, – rašo policija.

Vairuotojui pradėtas ikiteisminis tyrimas ir naktį jam teko praleisti Šiaulių areštinėje.

Kaip LRT RADIJUI teigė Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis, sekmadienį į miestus ir miestelius per patikros punktus neįleista jau daugiau 10 tūkst. automobilių.

„Pakankamai tvarkingai viskas vyko, pareigūnai jautė tokį žmonių susitelkimą. Tačiau buvo tokių atvejų, kai žmonės visgi bandė pravažiuoti, bandė apgauti pareigūnus. Daugiausiai neįleistų žmonių buvo šeštadienį, dienos metu. Pasiteisinimai labai paprasti: „važiuoju į turgų“, „važiuoju į parduotuvę apsipirkti iš rajono į miestą“, „važiuoju pas draugę ar tėvus aplankyti“. Tokie žmonės buvo apsukti ir sugrąžinti atgal“, – LRT RADIJUI pasakojo jis.

LRT.lt primena, kad karantinas Lietuvoje įvestas kovo 16 dieną.