Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.13 23:59

Trisdešimtoji karantino diena Lietuvoje: naujausia informacija trumpai

LRT.lt, BNS, ELTA 2020.04.13 23:59

Lietuvoje jau beveik mėnesį tęsiasi Vyriausybės paskelbtas karantinas. Pirmadienį pranešta, kad šalyje užfiksuoti 1070 COVID-19 atvejai. LRT.lt trumpai pateikia svarbiausias paskutinės paros naujienas, susijusias su koronavirusu Lietuvoje.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA TRUMPAI

– Lietuvoje nustatyti užsikrėtimo COVID–19 atvejai: 1070; pasveikusių: 101; mirčių: 24.

– Visi įtariantys, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu, turi skambinti specialiu numeriu 1808.

– Nuolat atnaujinami užsikrėtusių asmenų Lietuvoje maršrutai, pasitikrinti galite čia.

– Svarbiausias pastarosios paros naujienas iš viso pasaulio skaitykite čia.

Pristatyta itin mažai tyrimų

Pirmadienį pranešta, kad sekmadienio duomenimis šalyje nustatyti 9 koronaviruso atvejai. Tačiau aiškėja, kad tokį rezultatą galėjo lemti tai, kad iš viso šalyje priduota itin mažai mėginių – 791. Šis skaičius yra kone triskart mažesnis, nei pristatoma kitomis dienomis.

Iš viso tyrimų rezultatus sekmadienį pateikė šešios laboratorijos, nors tyrimus atlieka daugiau laboratorijų. Kitos laboratorijos duomenų nepateikė, nes neturėjo ko tirti – kaip buvo informuotas portalas LRT.lt, sekmadienį paimtų mėginių užteko išdalinti tik šešioms laboratorijoms.

„Mes ir tą pastebėjome (kad buvo mažiau mėginių – LRT.lt). Tiesiog buvo tiek ėminių pristatyta. Kiek buvo pristatyta ėminių į laboratorijas, tiek laboratorijos atliko tyrimų. O dėl ko jų buvo mažiau pristatyta, šito pasakyti negalime. <...> Kitos neatliko tyrimų, nes neturėjo ką tirti“ – sakė Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Administravimo skyriaus vedėja Elinga Šukienė.

Mirė 24-as žmogus

Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį pranešė, kad Lietuvoje patvirtintas dvidešimt ketvirtasis mirties nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejis. Asmuo mirė Kauno klinikinėje ligoninėje, priklausė rizikos grupei.

Kaip pranešė LRT RADIJAS, paskutinioji koronaviruso auka – asmuo iš Marijampolės. Apie tai savo feisbuko paskyroje pranešė ir meras Povilas Isoda.

„Vakar (sekmadienį – LRT.lt) Kauno klinikinėje ligoninėje užgeso koronavirusu infekuoto žmogaus, priklausiusio rizikos grupei, praėjusią savaitę pervežto iš Marijampolės ligoninės, gyvybė. Reiškiu nuoširdžią užuojautą šeimai ir artimiesiems“, – rašo jis.

„Kautra“ atnaujina keleivių vežimą tarpmiestiniais autobusais

Nuo antradienio keleivių vežėja „Kautra“ atnaujina susisiekimą tarpmiestiniais autobusais.

Planuojama, kad tarpmiestiniai autobusai darbą pradės balandžio 14 dieną ir kursuos tarp didžiųjų šalies miestų - Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Alytaus.

„Norėjome atnaujinti darbą po švenčių, įsivažiuoti po truputį tarp didžiųjų miestų. Planuojame pradžioje dirbti su dešimčia autobusų. Norisi susigrąžinti keleivius palaipsniui. Tam turime padaryti 200 proc., kad žmonės nejaustų diskomforto, nedvejotų. Tai nauja situacija visiems”, – sakė „Kautros“ marketingo vadovas Mindaugas Sakalauskas.

Pasak M. Sakalausko, dabar didžiausias dėmesys skiriamas saugumui. Ir keleivių, ir vairuotojų.

„Tam atskiriame vairuotojo zoną, kad būtų išlaikomas atstumas tarp jų ir keleivių. Į autobusus parduodame tik pusę bilietų nei yra juose vietų. Viskas tam, kad būtų užtikrintas minimalus atstumas tarp keleivių”, – sakė „Kautros“ atstovas.

Autobusai kiekvieną dieną dezinfekuojami. Prieš reisą ir po reiso. Tai daro specialiai skirtas personalas, taip pat ir vairuotojai po reiso dezinfekuoja autobuso vidų - ranktūrius, sėdynių rankenas ir kita. Keleiviai skatinami prieš įlipant į autobusą dezinfekuoti rankas, tam prie įėjimo durų sumontuotos dezinfekcinio skysčio talpos.

„Apie būtinybę dėvėti kaukes jau net nekalbame”, – minėjo M. Sakalauskas.

FNTT tikrina, kaip verslininkai laikosi karantino sąlygų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai patikrino individualia veikla užsiimančios verslininkės masažo saloną. Patikrinimo metu nustatyta, kad moteris, nepaisydama karantino, per savaitę suteikė paslaugas šešiems asmenims ir gavo 200 eurų pajamų, kurių į apskaitą neįtraukė ir klientams pinigų sumokėjimo dokumentų neišdavė, nes oficialiai nedirba.

Dar vienas patikrinimas Klaipėdoje atliktas mažojoje bendrijoje, kuri verčiasi prekyba gėlėmis. Nors tokia prekyba karantino metu leidžiama tik internetu, pirkėjais apsimetusiems FNTT pareigūnams nekilo sunkumų patekti į minėtą saloną bei nusipirkti 30 eurų kainavusių gėlių, už kurias jie kasos kvito negavo.

FNTT Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai taip pat atliko patikrinimus Plungėje. Nustatyta, kad dvi Plungėje veikiančios automobilių detalių parduotuvės vykdė prekybą, nors karantino metu tokia prekyba leidžiama tik internetu.

Visa informacija apie karantino pažeidimus perduota policijai. Už karantino taisyklių pažeidimus Administracinių nusižengimų kodeksas numato įspėjimą arba baudą nuo 500 iki 1 500 eurų, o juridiniams asmenims bei jų vadovams - nuo 1 500 iki 6 000 eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi