Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.13 13:39

Kasiulevičius: mirtis koronaviruso pandemijos metu tokia nuasmeninta, tarsi būtų tik skaičius

LRT.lt 2020.04.13 13:39

„Mirtis pandemijos metu tokia nuasmeninta, tarsi būtų tik skaičius. Per 10 dienų matydamas tik paciento duomenų klinikinių duomenų srautą prisiriši prie jo, nors ir niekada jo nepažinojai. Kiekvienas laboratorinio kraujo rodiklio pokytis, kuris suteikia vilties, įkvepia nepasiduoti ir toliau ieškoti, kaip sustabdyti tą citokinų audrą“, – mintimis apie koronaviruso pandemiją dalinasi profesorius, Santaros klinikų šeimos gydytojas Vytautas Kasiulevičius.

Profesoriaus teigimu, deja, bet ateina ir toks momentas, kai pagaliau suvoki, kad komanda padarė viską, bet šiandien laimėti neįmanoma.

„Sunku stebėti, kaip COVID-19 vėl pasiima savo auką, mūsų žmogų, galbūt tavo bendraamžį. Ta nuasmeninta statistika smogia labai asmeniškai. Ir labai sunku trauktis. Sunku ieškoti atsakymų, ką ir kaip geriau galėjome padaryti.

Tokia ta neromantiška COVID-19 fronto linija. Tik mūsų fronto linijos eina ten, kur mes užgniaužiame savo skausmą ir vis tiek nenustojame priešintis, tyliai mintyse kartodami savo kasdienes maldas, kuriose prašome jėgų visiems mums atsilaikyti iki rytojaus. Ir taip kasdieną, kol visą tai įveiksime. Nes ten, kur fronto linijų nėra, mes tiesiog pasiduodame, leisdami virusui spręsti, kas iš mūsų gyvens, o kas mirs“, – savo feisbuko paskyroje rašo jis.

LRT.lt primena, kad Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pirmadienį pranešė, kad sekmadienį šalyje ištirtas 791 mėginys, iš jų devyni buvo teigiami – žmonės užsikrėtę koronavirusu.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, šalyje užfiksuotų koronaviruso aukų skaičius sekmadienį padidėjo iki 24. Ministerijos teigimu, rizikos grupei priklausantis asmuo mirė Kauno klinikinėje ligoninėje.

Pasveikusiųjų skaičius sekmadienį pasiekė 101, iš jų 15 – sveikatos priežiūros specialistų, viemnas jų – farmacininkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi