Lietuvoje

2020.04.13 13:21

Karščiavimo klinikoms ir mobiliems punktams pristatyta apsauginių akinių ir kombinezonų

LRT.lt 2020.04.13 13:21

Lietuvos medikams, kovojantiems su koronaviruso infekcija, toliau dalinama iš Kinijos atskraidinta apsauginė apranga. Karščiavimo klinikoms mobiliems punktams pristatyta 3000 vnt. apsauginių akinių ir 4800 vnt. apsauginių kombinezonų, rašoma ministerijos pranešime.

Siunta Lietuvą pasiekė padedant Susisiekimo ministerijai, o į ligonines juos išvežioja valstybės valdoma akcinė bendrovė „Lietuvos paštas“.

SAM kiekvieną savaitę gauna patikslintus gydymo įstaigų poreikius asmens apsaugos priemonėms ir, darydama gautų siuntų skirstymą, atsižvelgia į pačių įstaigų įvardintą asmens apsaugos priemonių trūkumą, taip pat į pagrindinius sveikatos priežiūros specialistų aprūpinimo prioritetus.

Siekiant užtikrinti racionalų asmeninių apsaugos priemonių naudojimą, SAM, bendradarbiaudama su ekspertais, nustatė penkis saugumo lygius, apibrėžiant, kokiais atvejais ir kokias konkrečiai asmens apsaugos priemones turėtų naudoti mūsų šalies gydymo įstaigose dirbantys medikai.

Saugumo lygiai nustatyti atsižvelgus į medikų darbo specifiką, t. y. pacientų, su kuriais jie dirba, grupes, taip pat teikiamų paslaugų, patiriamo kontakto pobūdį ir kitus aspektus. Vadovaujantis šiais lygiais taip pat bus lengviau įvardyti asmens apsaugų poreikį.