Lietuvoje

2020.04.13 11:45

Paaiškino, kodėl sekmadienį nustatyti tik 9 koronaviruso atvejai: mėginių pristatyta kone triskart mažiau

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.04.13 11:45

Pirmadienį pranešta, kad sekmadienio duomenimis šalyje nustatyti devyni nauji COVID-19 atvejai. Tačiau džiaugtis tuo ankstoka, nes aiškėja, kad į laboratorijas buvo pristatyta kone triskart mažiau tyrimų mėginių nei kitomis dienomis.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pirmadienį pranešė, kad sekmadienį šalyje ištirtas 791 mėginys, iš jų devyni buvo teigiami – žmonės užsikrėtę koronavirusu. Ir nors toks skaičius gali džiuginti, nes anksčiau užsikrėtimų kasdien nustatyta gerokai daugiau, panašu, kad atvejų skaičius mažas dėl to, kad ir tyrimų atlikta gerokai mažiau nei įprastai.

Iš viso tyrimų rezultatus sekmadienį pateikė šešios laboratorijos, nors tyrimus atlieka daugiau laboratorijų. Kitos laboratorijos duomenų nepateikė, nes neturėjo ko tirti – kaip buvo informuotas portalas LRT.lt, sekmadienį paimtų mėginių užteko išdalinti tik šešioms laboratorijoms.

„Mes ir tą pastebėjome (kad buvo mažiau mėginių – LRT.lt). Tiesiog buvo tiek ėminių pristatyta. Kiek buvo pristatyta ėminių į laboratorijas, tiek laboratorijos atliko tyrimų. O dėl ko jų buvo mažiau pristatyta, šito pasakyti negalime. <...> Kitos neatliko tyrimų, nes neturėjo ką tirti“ – sakė Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Administravimo skyriaus vedėja Elinga Šukienė.

Tai, kad sekmadienį atlikta gerokai mažiau tyrimų nei įprastai, matyti pažiūrėjus į kitų dienų duomenis. Tarkime, praėjusį savaitgalį, balandžio 4-ąją, per dieną buvo ištirta daugiau nei 2,2 tūkst. mėginių. O balandžio 11-ąją, daugiau nei 2,1 tūkst.

Portalas LRT.lt susisiekė su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologe Daiva Razmuviene. Ji negalėjo tiksliai pasakyti, kodėl sumažėjo atliktų tyrimų skaičius, tačiau spėjo, kad tai gali būti susiję su tuo, kad praėjęs savaitgalis buvo šventinis.