Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.12 12:41

Šv. Velykų dieną arkivyskupas Gintaras Grušas ragina atkreipti dėmesį į medikus: jūs niekada nesate vieni

LRT.lt 2020.04.12 12:41

Sekmadienį, kai krikščioniškasis pasaulis sutinka šv. Velykas, Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas ragina atkreipti dėmesį į medicinos sistemą ir pasimelsti už medikus bei sergančiuosius. Sekmadienį prieš vidurdienį jis lankėsi Vilniaus universiteto ligoninės (VUL) Santaros klinikose ir kieme meldėsi už visus, kuriems dabar ypač reikalingas palaikymas bei stiprybė.

„Sveikinu VUL Santarų klinikų bendruomenę, ligonius, medikus (ir) personalą su šv. Velykomis. Sutinkame šias šv. Velykas pandemijos iššūkyje.

Pirmiausiai noriu padėkoti mūsų medikams už jų drąsą ir tarnystę, už tai, ką jie daro. Nepaprastai gražiai atspindite Jėzaus Kristaus įsakymą, duotą mums – mylėkite vieni kitus, kaip aš jus mylėjau“, – savo sveikinimą pradėjo arkivyskupas.

Jis taip pat pažymėjo, kad simboliškai prisikėlęs Jėzus Kristus turėtų mums suteikti stiprybės ir apsaugoti šiuo ypač sudėtingu laikotarpiu.

„Prisikėlęs Kristus testiprina ir tepadeda jums jūsų tarnystėje. Tesaugo jus ir jūsų artimuosius šiomis dienomis. Mūsų ligoniams, ypač COVID sergantiems, noriu priminti, kad Kristaus prisikėlimo pergalė yra visų mūsų pergalė ir vilties šaltinis. Jūs niekada nesate vieni. Jūsų ligoje, skausmuose ir baimėse jis yra šalia. Jis, kuris pats patyrė kančią ne tik jus užjaučia, bet ir stovi šalia jums padėti kiekvieną pamoką.

Atsiremkit į jį. Prisikėlęs Kristus, Dievo gailestingumas siekia jums padėti, sustiprinti ir suteikti sveikatą, ramybę... Velykų rytą, kai įprastai Vilniuje ir visoje Lietuvoje vyksta procesijos aplink bažnyčias, šiais metais jų nebus, bet labai noriu, kad pajaustumėte prisikėlusio Kristaus artumą per šias šv. Velykas“, – kalbėjo šventikas.

Galiausiai savo sveikinime jis visiems linkėjo neprarasti vilties ir tikėjimo bei išlikti stipriais, kol šalis išgyvena karantiną ir kovoja su visą pasaulį sukausčiusiu COVID–19.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16