Lietuvoje

2020.04.12 07:31

Sinoptikė: šaltesnių orų sulauksime pirmadienį

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.04.12 07:31

Velykų Sekmadienį kai kur numatoma šiluma iki 17 laipsnių, pietiniuose rajonuose saulės daugiau. Didesnio šalčio banga numatoma pirmadienį ir pirmiausia pasieks šiaurinius rajonus, LRT RADIJUI sakė sinoptikė Alva Nagelytė

Anot sinoptikės, kad Vilniuje nukrito temperatūra ir ryte čia buvo 1 laipsnis šalčio. Dar labiau atšalo Varėnos apylinkėse – iki 6 laipsnių šalčio. Kitur pietiniuose ir rytiniuose rajonuose taip pat šiek tie pašalo, iki 1-2 laipsnių šalčio.

Šilčiausia ryte buvo prie jūros, kur oro temperatūra siekė 2-4 laipsnius šilumos, tačiau apie 7 val. čia buvo jau gerokai šilčiau, apie 7 laipsnius šilumos.

„Prie vakarinių rajonų jau artinasi drėgnesni debesys, netrukus ir pajūryje pardės lynoti. Šiandien drėgniausi debesys praslinks būtent per vakarinius ir šiaurinius rajonus. Šiauriniuose rajonuose daug kur palynos, ypač pirmoje dienos pusėje, vėliau ir saulė švystelės“, - sakė sinoptikė A. Nagelytė.

Anot jos, vėjas sekmadienį pūs iš pietų, pietvakarių, kai kur vėjo gūsiai sieks 15 m/s. Temperatūra šiaurinėje šalies pusėje kils iki 10-14 laipsnių šilumos. Pietiniuose rajonuose lietaus tikimybė mažesnė, čia užklys didesnė šiluma – iki 16-17 laipnsių.

Artimiausią naktį kai kur trumpai palynos, rims pietvakarių vėjas. Šiluma nakties metu nesitrauks, bus 4-8 laipsniai.

Visgi antrąją Velykų dieną ties šiauriniais rajonais jau ims veržtis šaltis ir čia temperatūra ryte sieks 6-8 laipsnius šilumos ir dienos metu daugiau nekils.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.