Lietuvoje

2020.04.11 20:00

Karantino kuriozai: su švyturėliais atlėkusi greitoji pagalba sužinojo, kad „kviečiama taksi paslaugoms“

Per patikros punktus penktadienį vėlai vakare nepraleista moteris, su kelių dienų kūdikiu vykusi į Santaros klinikas. Policijos pareigūnai prie vairo sėdinčio vyro aiškinimais, kad žmoną su kūdikiu veža pas medikus, nepatikėjo, todėl jam liepė laukti prie patikros punkto, o moteriai su kūdikiu iškvietė greitąją pagalbą.

Policijos pranešime buvo nurodyta, kad moteriai su kūdikiu po gimdymo būtina medicininė pagalba, todėl greitoji į įvykio vietą lėkė su švyturėliais. „Pasirodo, mūsų reikėjo taksi paslaugoms“, – piktinosi reanimacinės brigados medikai.

Pareigūnai šeimos nepraleido

Ignalinoje gyvenanti Karolina Gruodytė kūdikio susilaukė balandžio 4 dieną, tačiau dvi paras nekritusi temperatūra jaunai motinai pasėjo nerimo. Ji paskambino greitajai pagalbai Ignalinoje, tačiau ši pasiūlė vykti į Santaros klinikas patiems, nes greitosios pagalbos esą gali prireikti skubesniems atvejams. Į Vilnių neseniai pagimdžiusi moteris išvyko kartu su kūdikiu, susidėjo būtiniausius daiktus, nes, sako, negalėjusi žinoti, ar nebus paguldyta į ligoninę. Moterį su vaiku į Vilnių vežė vyras.

Tačiau patikros punkte Bagutiškių gatvėje šeimos automobilis buvo sustabdytas. „Sakėme policininkams, kad man pakilo temperatūra, sakėme, kad važiuojame į ligoninę, jie matė, kad kūdikis mašinoje, bet su mumis nekalbėjo, tarpusavyje kažką tarėsi“, – pasakojo jauna motina.

Anot jos, pasitarę policijos pareigūnai pranešė, kad iškvietė greitąją pagalbą, kuri moterį nuveš į ligoninę. Vyrui liepta laukti prie patikros punkto.

Greitoji lėkė su švyturėliais

„Silpnumas, krečia drebulys, moteriai po gimdymo reikalinga pagalba“, – tokį iškvietimo tekstą gavo greitosios pagalbos reanimacijos medikai. Nurodyta, kad kviečia policijos pareigūnai.

„Kai gauni tokį kvietimą, supranti, kad kažkas labai rimto. Lėkėme su švyturėliais, realiai keldami pavojų ir sau, ir aplinkiniams, bet ypač skubiais atvejais kito pasirinkimo nėra“, – kalbėjo reanimacinės brigados medikas.

Į vietą greitoji atvyko per 12 minučių, tačiau sako nustėrę, kai sužinojo, kad policija juos kviečia vien tam, kad pervežtų prie patikros punkto sustabdyto automobilio keleivius.

„Mūsų pagalbos nereikėjo, kvietė kaip taksi, bet mes juk ne taksi, gal greitosios pagalbos kažkam tuo metu labiau reikėjo, gal gyvybei pavojus grėsė, o mes su visa gaivinimui skirta įranga pervežame moteriškę, nes policija nepatikėjo vyro aiškinimais, kad jiems į ligoninę reikia“, – piktinosi greitosios medicinos pagalbos medikas.

Anot jo, kai medikai tiek apkrauti darbu, kai kelios brigados priverstos izoliuotis dėl koronaviruso, šitaip „vaikyti“, kaip sako medikas, greitąją pagalbą mažų mažiausiai neatsakinga. Anot jo, jeigu netikėjo vairuotojo aiškinimais, galėjo patys automobilį palydėti iki ligoninės.

„Pareigūnai nebetiki“

Santaros klinikose moteris prabuvo iki ketvirtos ryto, patikrinus sveikatą, atlikus išsamius tyrimus, ji išleista namo. Pasiimti vaiko su motina į miestą buvo įleistas vyras, kuris nuo vėlaus vakaro iki paryčių prie patikros punkto laukė automobilyje.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis tvirtino, kad šiuo atveju policija nustatytos tvarkos nepažeidė, vyras neturėjo leidimo įvažiuoti į miestą, todėl nebuvo įleistas. Į miestą įvažiuoti jam leista pasiimti žmonos iš ligoninės.

„Policija pasielgė teisingai, iškvietė moteriai su kūdikiu greitąją pagalbą, kuri ir palydėjo juos į ligoninę, – sakė R. Matonis. – Kai 9 iš 10 aiškina, jog važiuoja į ligoninę, pareigūnai ir nebetiki. Jiems leista kiekvieną individualią situaciją spręsti savo nuožiūra.“

LRT.lt primena, kad nuo penktadienio viešose vietose privaloma dėvėti kaukes, o nuo penktadienio 20 valandos ilgajam Velykų savaitgaliui uždaryti Lietuvos miestai ir miesteliai: įvažiuoti į juos galima tik gyventojams ar vykstantiems dėl rimtos priežasties.

Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, asmenims už karantino sąlygų pažeidimus gresia bauda nuo 500 iki 1 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų. Pirmą kartą skiriama pusė minimalios baudos.

Vasara Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI