Lietuvoje

2020.04.11 16:01

Vilniečiai raginimų neišgirdo: dėl didelio srauto uždaromas sakurų parkas

LRT.lt2020.04.11 16:01

Nors šiemet dėl karantino Vilniaus centre pavasarį žydinčias sakuras buvo siūloma stebėti gyvos transliacijos metu internetu, atsirado daug norinčių žiedus pamatyti gyvai. Sostinės savivaldybės atstovas Adomas Bužinskas feisbuke pranešė, kad parkas bus uždaromas.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Bužinskas tikina, kad gyventojų ir transporto srautai mieste stebimi kasdien, o tai leido išvengti skubotų sprendimų dėl parkų uždarymo.

Vis dėlto, anot jo, su sakurų parku – kita situacija. Pamačius, kad žmonių srauto nebus įmanoma suvaldyti, buvo priimtas sprendimas fiziškai riboti patekimą į šį parką. Nuo šeštadienio jis aptvertas ir patekimas į jį yra draudžiamas.

„Žmonių srautas šioje vietoje yra toks didelis, kad nei garsinis dronas, nei vietoje budintys pareigūnai tų žmonių neišprašys iš ten. Reikia suprasti, kad nėra bėdos, kad dviese su savo vaikučiu ateinate pasiselfinti. Bėda yra tame, kad tokių kaip Jūs toje pačioje vietoje yra šimtai ar tūkstančiai“, – rašo jis.

LRT.lt primena, kad Lietuvoje karantinas įvestas nuo kovo 16-osios. Gyventojams rekomenduojama viešose vietose dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius arba kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Gyventojai įpareigoti parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, išskyrus tėvus su vaikais, laikytis saugaus kontakto, vengti tiesioginio fizinio kontakto, paisyti asmens higienos reikalavimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt