Lietuvoje

2020.04.11 15:32

Kauno klinikų darbuotojai dėl COVID-19 tiriami ir „drive-in“ principu

ELTA2020.04.11 15:32

Kauno klinikose jau kelias savaites veikia ligoninės darbuotojams skirtas patikros dėl COVID-19 drive-in punktas. Darbuotojai į patikros punktą gali atvažiuoti savo automobiliu iš anksto numatytu laiku, siekiant maksimaliai apsaugoti darbuotojus nuo infekcijos plitimo.

Kauno klinikų pranešime sakoma, kad punkte Kauno klinikų sveikatos priežiūros specialistai tiriami pagal rizikos lygį, atsakymas jiems pateikiamas per 24 valandas, atlikus tyrimą. Per dieną ištiriama iki 80 darbuotojų. Iš viso iki šios dienos Kauno klinikose ištirti 677 darbuotojai, visų jų atsakymai dėl COVID-19 – neigiami.

Pirmiausiai tiriami Kauno klinikų medikai, kuriems pasireiškia ūmi kvėpavimo takų infekcija – karščiavimas ir bent vienas ūmios kvėpavimo takų infekcijos požymių: kosulys, apsunkintas kvėpavimas. Taip pat tiriami kontaktą su galimu COVID-19 infekuotu pacientu turėję ir iš saviizoliacijos į darbus grįžtantys Kauno klinikų darbuotojai.

Tyrimų atlikimo dažnumas ir apimtis priklauso nuo Kauno klinikų Laboratorinės medicinos klinikoje atliekamų tyrimų skaičiaus ir galimybių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.