Lietuvoje

2020.04.11 14:35

Kasiulevičius dalinasi pozityvia žinute: kovoje su koronavirusu iki šiol viską darėme gerai

LRT.lt2020.04.11 14:35

Lietuvai šeštadienį užfiksavus jau daugiau nei 1000 susirgimų koronavirusu, profesorius Vytautas Kasiulevičius sako, kad Lietuva iki šiol, panašu, žengė teisingus žingsnius ir į situaciją pažiūrėta rimtai, o tai padeda koronaviruso kontrolėje.

„Viską iki šiol darėme gerai. Karantinas įvestas laiku, o ir žmonės apribojimų daugmaž laikėsi. Didelė užsikrėtusių medikų dalis - susikaupusių problemų sveikatos apsaugos sistemoje pasekmė, bet ir tai išgyvenama, jeigu veikia karantinas“, – rašo V. Kasiulevičius.

Profesorius šiek tiek ironiškai pastebi, kad Lietuvai yra dar viena puiki žinia – būti Europos provincija, kur ne tiek daug migracijos ir turistų, nėra taip ir blogai.

„Labiausiai pažeistos COVID-19 pandemijos šalys yra labiausiai turistų lankomų šalių penketuke. Prancūzija yra pirma pasaulyje pagal turistų srautus (86,9 mln), antra - Ispanija, trečia - JAV, ketvirta - Kinija, penkta – Italija“, – rašo V. Kasiulevičius.

Anot profesoriaus, šiuo metu laikas yra mūsų šalies sąjungininkas, o kiekviena diena padeda priartėti prie sėkmingų sprendimų.

„Supratome, kaip prižiūrėti ir gydyti daugumą pacientų. Sunkiausi pacientai lieka dideliu galvos skausmu, bet kasdieną jau šimtai naujų publikacijų ir vis ateinantys nauji duomenys padedantys susivokti, kur didžiausia rizika valdant citokinų audras, krešėjimo sutrikimus, antrines infekcijas“, – rašo medikas.

LRT.lt primena, kad per paskutinę parą patvirtinus 27 naujus koronaviruso atvejus bendras nustatytų užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 1026.

Dėl Covid-19 infekcijos šalyje mirė 23 žmonės, 54 laikomi pasveikusiais.

Iš viso penktadienį ištirtas 2421 asmuo, iki šiol iš viso ištirti 37 472 ėminiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.