Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.11 12:32

Sprendimas: sveikatos priežiūros specialistai dėl koronaviruso turėtų būti tiriami kartą per 7 dienas

LRT.lt 2020.04.11 12:32

Sveikatos apsaugos ministerija priėmė sprendimą, jog medikai dėl koronaviruso turėtų būti tikrinami nuosekliai. Atsižvelgus į rizikas, kurias esant parodė infekcijos plitimo atvejai gydymo įstaigose, nuspręsta, kad sveikatos priežiūros specialistai profilaktiškai dėl koronavirusinės infekcijos (COVID-19) turėtų būti tikrinami kartą per septynias dienas.

Pirmiausia testuojami turėtų būti medikai, dirbantys slaugos, palaikomojo gydymo įstaigose, taip pat reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių bei greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotojai.

Tokį sprendimą pasirašė valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Pats sprendimas profilaktiškai testuoti visus sveikatos priežiūros specialistus priimtas kovo 23 d.

Ministro teigimu, profilaktiškai atliekamas sveikatos priežiūros specialistų testavimas leis garantuoti ir mūsų šių dienų herojų, ir pacientų saugumą.

„Visi puikiai suprantame, kad medikai, kovojantys pirmosiose fronto linijose, yra tie žmonės, be kurių šioje sudėtingoje situacijoje negalime tikėtis sėkmės istorijų. Be šių žmonių pasiaukojimo, ryžto, atsidavimo kova su klastingu virusu būtų pralaimėta dar net neprasidėjusi. Dėl to aš, kaip ir kiekvienas žmogus šiandien Lietuvoje, lenkiu prieš Jus žemai galvą ir dėkoju už tą viltį, kurią savo profesionalumu kuriate. Kartu noriu paraginti kiekvieną iš mūsų stiprinti ją – likime namuose šį šventinį savaitgalį, taip prisidėdami prie neįkainojamų medikų pastangų“, – sako A. Veryga.

Jis priduria, kad laboratorijos yra pasiruošusios ir toks kiekis ėminių laboratorijų veiklos nesutrikdys.

Nustatyta, kad, testuojant sveikatos priežiūros specialistus, turės būti laikomasi prioriteto tvarkos – kita prioriteto grupė galės būti tiriama tik tada, kai bus ištirti visi prieš tai nurodytos prioriteto grupės ėminiai.

Tuo metu, savivaldybėms deleguojama užduotis užtikrinti sklandų jų teritorijose esančių gydymo įstaigų medikų testavimą, t. y., kad sveikatos priežiūros specialistai būtų tikrinami nustatytų prioritetų eiliškumu, suderinus su laboratorijų pajėgumais.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad siekiant valdyti rizikas ir užkirsti kelią koronavirusinės infekcijos plitimui, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) pavesta aktyviai stebėti, vertinti epidemiologinę situaciją visose šalies ligoninėse. Pirmiausia dėmesio turėtų sulaukti tos ligoninės, kuriose jau buvo nustatyta infekcija, bei teikiančios slaugos paslaugas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi