Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.11 11:23

Koronavirusas nustatytas sostinės policijos pareigūnui: prastai pasijuto trečiadienį po darbo

kontaktą turėjo tik su kolegomis; atnaujinta 11.33
LRT.lt 2020.04.11 11:23

Patvirtinus naujus koronaviruso atvejus, paaiškėjo, kad tarp užsikrėtusių – policijos pareigūnas.

Kaip LRT.lt patvirtino Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vadovas Ramūnas Matonis, toks susirgimas iš tiesų nustatytas vienam Vilniuje dirbančiam pareigūnui.

Pasak jo, susirgo Vilniaus kelių policijos padalinyje dirbantis pareigūnas. Jis paskutinį kartą budėjo trečiadienį, grįžęs namo ėmė karščiuoti ir kosėti.

R. Matonio teigimu, šiuo metu pareigūnas jaučiasi gerai.

Keli kolegos, turėję kontaktą su užsikrėtusiuoju, izoliavosi.

„Tie, su kuo kontaktavo, yra izoliuoti, artimiausiu metu jiems taip pat bus atlikti tyrimai. Patalpos buvo dezinfekuotos šiandien ryte. Su žmonėmis jokių kontaktų neturėjo, nes dirba tokiame padalinyje, kuris nebendrauja su žmonėmis“, – sakė policijos atstovas.

Policijos pareigūnai dėl koronaviruso bus tikrinami ir VRM Medicinos centre

LRT.lt primena, kad karantino metu siekiant užtikrinti nepertraukiamą policijos ir kitų tarnybų pareigūnams pavestų uždavinių vykdymą, jie dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) bus tiriami ne tik mobiliuose punktuose, bet ir Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centre.

Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, sprendimas priimtas, atsižvelgiant į koronaviruso infekcijos plitimą ir į poreikį užtikrinti viešąją tvarką.

„Šiuo sudėtingu metu, kad būtų išgelbėta kuo daugiau gyvybių, apeliuoti vien į gyventojų sąmoningumą neužtenka. Kaip rodo policijos ataskaitos, pasitaiko nemažai karantino ir saviizoliacijos pažeidimų, todėl policijos pareigūnams būtina nuolat stebėti situaciją ir užtikrinti viešąją tvarką. Jie tarnybos metu turi tiesioginį kontaktą su žmonėmis, tarp jų, tikėtina, gali būti ir užsikrėtusiųjų koronaviruso infekcija, todėl labai svarbu nuolat kontroliuoti jų sveikatos būklę“, – sako ministras A. Veryga.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi